Національний діалог: напрацьовують позицію України до Саміту ООН з продовольчих систем

Національний діалог: напрацьовують позицію України до Саміту ООН з продовольчих систем

Укрінформ
Національний діалог, в межах якого в Україні відбуваються обговорення за участю представників громадських організацій та експертів, сприяє виробленню консолідованої позиції з питань агроекології, кліматичних змін, продовольчої безпеки, яку Україна презентує на Саміті ООН з продовольчих систем.

Про це Укрінформу розповіла експерт, директор Навчально-наукового інституту неперервної освіти НУБІП України Олена Ковальова.

«Національний діалог присвячений підготовці позиції України до Саміту ООН, який відбудеться цього року. Вже включене питання агроекології, питання, пов’язані зі змінами клімату, соціальні аспекти, саме поняття продовольчої безпеки», - сказала вона.

Експерт зазначила, що мета саміту – зрозуміти, як діяти, щоб забезпечити дедалі зростаючі потреби населення Землі у продуктах відповідно до попиту.

«Після виставки Агро-2021 було означено кілька напрямів, за якими буде формуватися політика стосовно сільгоспвиробництва. Це кліматичні виклики, забезпечення ресурсоефективності і розвиток дружнього до довкілля виробництва. Виробництво біоенергії, агрометеорологічні служби, трансформація систем зрошення, національна політика відповідно до Коронівійської системи ООН – це та програма, до якої мають адаптуватися політики сільського господарства різних країн», – підкреслила директор інституту.

Ковальова розповіла, що однією з найперших в нашій країні має бути імплементована політика Європейського зеленого курсу. Причому імплементація має відбуватися з урахуванням особливостей України.

Інші напрями руху стосуються розвитку зеленого страхування, стабільного управління ресурсами, розвитку органічного виробництва, посилення контролю за ланцюжками створення вартості, запровадження інноваційних зрошувальних технологій і контролю якості води.

Читайте також: Мінагро: 70-90% місцевих бюджетів формуються з платежів агропідприємств

Ковальова закликала враховувати, що у світі зростає попит на локальні продукти харчування, а також на використання при експлуатації ферм енергії, виробленої з місцевих біоресурсів. На її думку, Україна має чималий нереалізований потенціал у цій сфері.

«Ключовий результат – сільське господарство має адаптується до кліматичних змін», - підсумувала директор інституту і додала, що всі ці пропозиції відкриті для обговорення.

Публічне обговорення у межах Національного діалогу «Трансформація продовольчих систем: український контекст» за темою «Дружнє до довкілля виробництво» відбулося під егідою Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства економіки України та за підтримки Продовольчої та Сільськогосподарської організації ООН (FАО).

Фото з відкритих джерел

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-