АМКУ оштрафував «Радехівський цукор» за придбання заводу без дозволу комітету

АМКУ оштрафував «Радехівський цукор» за придбання заводу без дозволу комітету

Укрінформ
Антимонопольний комітет України оштрафував ТОВ «Радехівський цукор» на 68 млн грн за придбання цукрового заводу без дозволу комітету.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба АМКУ.

АМКУ у 2017 році з інформації, розміщеної у ЗМІ, дізнався про придбання ТОВ «Радехівський цукор» декількох цукрових заводів. У зв’язку із зазначеним, комітетом було розпочато дослідження вказаного питання на предмет дотримання законодавства про захист економічної конкуренції, за результатами якого було відкрито 3 справи про порушення.

Під час розслідування першої справи, комітетом встановлено, що після завершення сезону цукроваріння 2016 року ТОВ «Радехівський цукор» набуло контроль над активами Хоростківського цукрового заводу.

Ці активи включали основні елементи, що дозволяли відповідачу наростити присутність на ринках цукру та переробки цукрового буряку в економічно доцільні строки (від закінчення сезону цукроваріння 2016 року і до початку нового). При цьому таке придбання було здійснено без отримання дозволу АМКУ, оскільки за версією суб’єкта господарювання придбані активи не забезпечували повний цикл виробництва цукру (у складі придбаного майна була відсутня бурякорізка).

Разом з тим, під час розслідування справи комітетом було встановлено, що насправді бурякорізка, на яку посилався відповідач, забезпечує здійснення лише одного із багатьох етапів переробки цукрового буряку та виробництва цукру.

Дане обладнання знаходилось на одній території з іншими активами Хоростківського цукрового заводу та було під’єднано до єдиного виробничого циклу, хоча при цьому і належало третій особі. Вартість бурякорізки становила менше 1% вартості активів Хоростківського цукрового заводу.

Комітетом виявлено факти про укладення ТОВ «Радехівський цукор» угод із фермерськими господарствами на посів цукрових буряків, що свідчить про намір використовувати придбані активи для виробництва цукру та переробки цукрових буряків у найближчий сезон цукроваріння.

Отже, комітет прийшов до висновку, що придбані активи Хоростківського цукрового заводу становили діючий бізнес, а отже могли забезпечити ТзОВ «Радехівський цукор» здійснення завершеного циклу з переробки цукрового буряку та виробництва цукру та визнаються концентрацією у розумінні статей 1 та 22 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Оскільки фінансові показники учасників концентрації перевищували порогові значення, визначені статтею 24 Закону України «Про захист економічної конкуренції», то такі дії потребували дозволу комітету.

Тобто всі прямі та непрямі докази зібрані АМКУ під час розслідування справи свідчать про те, що ТОВ «Радехівський цукор», під час придбання активів Хоростківського цукрового заводу, мало на меті одержати у власність і зазначену бурякорізку. Утім, декларуючи її належність третій особі, здійснювало спроби уникнути необхідності погоджувати таке придбання з Антимонопольним комітетом.

Читайте також: АМКУ оштрафував Київтранспарксервіс на 2,6 мільйона

Відтак дії ТзОВ «Радехівський цукор» комітетом визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. На відповідача накладено штраф у розмірі 68 мільйонів гривень.

"Згадана концентрація не призвела до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках. Відтак, відповідач міг би уникнути штрафних санкцій, за умов вчасного отримання дозволу на концентрацію в АМКУ", - зазначили в комітеті.

ТзОВ «Радехівський цукор» — найбільший виробник цукру в Західній Україні, що входить до міжнародної групи компаній Pfeifer&Langen – провідного виробника цукру на теренах Європейського Союзу.

Підприємство спеціалізується на переробці цукрового буряку, виробництві цукру-піску, меляси та жому. Виробничі потужності розміщені у Львівській та Тернопільській областях, що в свою чергу формують п’ять структурних підрозділів — Радехівський, Чортківський, Хоростківський, Козівський та Збаразький. Цукрові заводи мають потужність переробки від 4000 до 8000 тонн цукрових буряків на добу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-