ОПЕК хоче збільшити поставки нафти через зростання цін — ЗМІ

ОПЕК хоче збільшити поставки нафти через зростання цін — ЗМІ

Укрінформ
ОПЕК хоче збільшити поставки нафти через зростання цін на енергоносії, оскільки економіка одужує.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє агентство Рейтерс.

"Міністри ОПЕК + збираються в неділю, щоб вчергове спробувати домовитись про швидке збільшення поставок нафти для вирішення стрімких цін, оскільки світова економіка одужує від пандемії коронавірусу”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що торік OПЕК+ домовився про рекордне скорочення видобутку майже на 10 мільйонів барелів на день (bpd) на тлі падіння попиту, спричиненого пандемією, і поступово зменшило їх до приблизно 5,8 мільйонів bpd. Група планувала зменшити скорочення ще на 2 мільйони барелів на добу з серпня до грудня 2021 року, оскільки ціни на нафту піднялися до 2-річних максимумів.

За інформацією Рейтерс, ключові виробники ОПЕК + вже досягли попередньої угоди щодо поступового збільшення видобутку нафти до грудня 2021 року та продовження загального пакту до кінця 2022 року, проте деякі деталі ще не узгоджені. Хоча Ер-Ріяд і ОАЕ підтримували негайне збільшення обсягів виробництва, ОАЕ заперечували проти ідеї Саудівської Аравії продовжити загальний пакт управління постачаннями до грудня 2022 року з поточного плану припинити його дію у квітні 2022 року. ОАЕ стверджували, що хочуть збільшити квоту випуску, якщо пакт буде продовжено.

Читайте також: Нафта дешевшає через загрозу нової хвилі COVID-19, спричиненої штамом Delta

Рейтерс інформує, що за даними трьох джерел агентства в ОПЕК+, у неділю на порядку денному буде вища квота виробництва для ОАЕ та, можливо, для інших членів, таких як Ірак та Кувейт. Виробники повинні вирішити, коли будуть встановлені більш високі квоти виробництва, відомі як базові лінії. Так в ОАЕ з квітня 2022 року базовий рівень може бути підвищений до 3,65 млн барелів на добу з нинішніх 3,168 млн дол.

Також незрозуміло, з якого місяця OПЕК+ випустить більше нафти на ринок - серпень може бути важким, оскільки Саудівська Аравія вже встановила офіційні ціни продажу своєї нафти, а випуск додаткових барелів може засмутити існуючих споживачів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-