МАГАТЕ проводить перевірку Запорізької атомної електростанції

МАГАТЕ проводить перевірку Запорізької атомної електростанції

Укрінформ
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) з 14 по 31 липня 2021 року проведе планову інспекцію на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), під час якої перевірить енергоблок №6 та сухе сховище відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП)

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба ЗАЕС.

"Під час місії на Запорізькій АЕС інспектори МАГАТЕ на енергоблоці проведуть перевірку фактично наявної кількості ядерних матеріалів (ЯМ); встановлять печатку на транспортний отвір басейну витримки - басейну мокрого перевантаження (БВ-БМП); встановлять печатки МАГАТЕ на погодних кришках вентильованих контейнерів зберігання; проведуть встановлення, технічне обслуговування, відключення підводної відеокамери; перевірку ЯМ у БВ до відправки на ССВЯП; проведуть технічне обслуговування відеокамер; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ЯМ; перевірку інформації про конструкцію установки", - зазначають в Енергоатомі.

Читайте також: Чорнобильській АЕС схвалили видачу ліцензії на сховище ядерного палива

На ССВЯП інспектори МАГАТЕ проведуть перевірку, зняття, встановлення печаток на та між вентильованими контейнерами зберігання; перевірку інформації про конструкцію установки; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ядерних матеріалів.

На ЗАЕС підкреслили, що МАГАТЕ - єдиний у світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю, який проводить організація, - не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

Читайте також: Неядерні держави закликали ліквідувати ядерну зброю

Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 році, третій – в 1986 році, четвертий – в 1987 році, п'ятий – в 1989 році, шостий – в 1995 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-