Україна може отримати близько $2,73 мільярда від МВФ – голова Нацбанку

Україна може отримати близько $2,73 мільярда від МВФ – голова Нацбанку

Укрінформ
Україна може отримати близько 2,73 млрд дол., завдяки ініціативі директора-розпорядника Фонду Крісталіни Георгієвої в рамках нового розподілу СДР на суму близько 650 млрд дол.

Як передає Укрінформ, про це написав голова НБУ Кирило Шевченко у Фейсбуці.

"Вчора Рада директорів МВФ підтримала ініціативу директора-розпорядника Фонду Крісталіни Георгієвої щодо додаткової алокації СДР на суму близько 650 млрд дол., яка спрямована на забезпечення додатковою ліквідністю світової економічної системи через поповнення міжнародних резервів держав-членів МВФ. Попереду розгляд цієї пропозиції та голосування в Раді керуючих", - написав Шевченко.

Зважаючи на розмір квоти України (0,42%), наша держава може отримати близько 2,73 млрд дол., що сприятиме нарощенню золотовалютних резервів та покращенню показника композитного критерію МВФ щодо достатності міжнародних резервів, зазначив голова НБУ.

Читайте також: У МВФ назвали три головні напрями структурних реформ в Україні

Як повідомляв Укрінформ, виконавча рада МВФ учора погодилася з пропозицією директора-розпорядника Фонду Крісталіни Георгієвої про новий загальний розподіл СДР у розмірі, еквівалентному 650 млрд дол. (найбільший розподіл в історії МВФ) для задоволення довгострокових глобальних потреб у резервах під час найглибшої кризи з часів Великої депресії. Георгієва пообіцяла представити цю пропозицію про новий розподіл СДР Раді керуючих МВФ для розгляду та затвердження. У разі затвердження розподіл СДР буде завершено до кінця серпня.

Читайте також: МВФ призначив нового постійного представника в Україні

Спеціальні права запозичення (англ. Special Drawing Rights, SDR) - штучний резервний і платіжний засіб, емітований Міжнародним валютним фондом. Має тільки безготівкову форму у вигляді записів на банківських рахунках. Цей платіжний засіб було створено МВФ у 1969 році як додаток до існуючих резервних активів країн-членів Фонду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-