В Україні може з’явитися «чорний список» недобросовісних учасників ринку електроенергії

В Україні може з’явитися «чорний список» недобросовісних учасників ринку електроенергії

Укрінформ
Міненерго ініціює внесення змін до Регламенту організації та проведення електронного аукціону з продажу електричної енергії на ТБ «Українська енергетична біржа» з метою посилення відповідальності недобросовісних учасників ринку за порушення договірних умов.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міненерго

"Буде запропоновано ввести перелік систематичних порушників договірних зобов’язань (так званий Black List), який тимчасово обмежуватиме їм доступ до торгів на електронних аукціонах за двосторонніми договорами. Напрацювання будуть представлені на засіданні аукціонного комітету, яке відбудеться 9 липня 2021 року", - йдеться у повідомленні.

Очікується, що такий підхід забезпечить стабілізацію ситуації на ринку електричної енергії . Зазначається, що до Міненерго із запитами щодо запровадження обмежень звернулись ДП «Гарантований покупець» та Українська енергетична біржа.

"Зараз спостерігається ситуація спотворення ціноутворення на організованих сегментах ринку, про що свідчить періодичне падіння ціни на електричну енергію нижче собівартості її виробництва навіть найдешевшою атомною генерацією. Також останнім часом спостерігаються маніпуляції і на ринку двосторонніх договорів. Окремі трейдери та електропостачальники, які уклали двосторонні договори на купівлю електроенергії за результатами електронних аукціонів, не виконують взяті на себе зобов’язання щодо купівлі електроенергії в обсягах і за цінами, відповідно до договору, та порушують умови оплати за відпущену електричну енергію", - прокоментували в Міненерго.

Читайте також: АМКУ почав розслідування на ринку електроенергії

Згідно з повідомленням, нинішня ситуація призводить до погіршення фінансово-економічного стану виробників електричної енергії, ускладнює планування їх виробничої діяльності, зокрема, визначення та формування необхідних запасів палива. Це, в свою чергу, ускладнює підготовку енергогенеруючих підприємств до проходження осінньо-зимового періоду та створює загрозу безпеці постачання електричної енергії споживачам.

Як повідомлялося, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) пропонує Міністерству енергетики заборонити працювати на ринку двосторонніх договорів (РДД) тим компаніям, які достроково розірвали двосторонні договори із державними виробниками електроенергії.

Раніше Енергоатом і Центренерго зверталися до контрагентів з вимогою дотримання зобов'язань за двосторонніми договорами купівлі-продажу електроенергії. Більшу частину виробленої енергії ці компанії реалізують на РДД.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-