За травень облгази збільшили заборгованість перед Оператором ГТС

За травень облгази збільшили заборгованість перед Оператором ГТС

Укрінформ
Оператори газорозподільних мереж за травень збільшили заборгованість перед ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) на 148 млн грн, до 9,9 млрд грн. 

Як передає Укрінформ, про це повідомили в пресслужбі ОГТСУ.

«У травні 2021 року оператори ГРМ заборгували перед Оператором ГТС України за газ, відібраний з магістральних газогонів для власних виробничо-технологічних витрат (ВТВ), ще 148 млн грн. Відтак за 2020-2021 роки облгази мають сплатити ОГТСУ понад 9,9 млрд грн», - йдеться у повідомленні.

Найбільшими боржниками компанії залишаються: Київоблгаз (1,1 млрд грн), Донецькоблгаз (1 млрд грн), Львівгаз (0,8 млрд грн), Харківгаз (0,6 млрд грн), Тернопільміськгаз (0,5 млрд грн), Дніпропетровськгаз (0,5 млрд грн).

Читайте також: Борги облгазів перед Оператом ГТС перевищують ₴10 мільярдів

«З огляду на темпи погашення заборгованості та динаміку утворення нових є певні сумніви щодо намірів облгазів взагалі виплачувати ці кошти. І така ситуація негативно позначається на фінансових результатах компанії, адже в І кварталі ОГТСУ через борги облгазів вже недоотримав близько 4 млрд грн», - розповів генеральний директор ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» Сергій Макогон.

Як повідомлялося, за лютий-березень 2021 року облгази збільшили обсяг відборів газу на ВТВ у сім разів порівняно з січнем. У цілому за два місяці, коли діяла відстрочка платежів, облгази відібрали з ГТС більше 1 млрд кубометрів газу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-