Частка нелегального ринку тютюну зараз є найвищою за всю історію України - Гетманцев

Частка нелегального ринку тютюну зараз є найвищою за всю історію України - Гетманцев

Укрінформ
На сьогодні доля нелегального ринку тютюну є найвищою за всю історію України.

Про це в коментарі Укрінформу заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (фракція "Слуга народу").

"Власне, ненадходження від податку з тютюнових виробів на рік, за висновками експертів, складає 12 млрд грн тільки від тютюну. На жаль, на сьогодні у нас доля нелегального ринку тютюну є найвищою за всю історію України. Навіть за Януковича було менше 10%, сьогодні у нас близько 13%", - сказав Гетманцев.

За словами депутата, це свідчить про бездіяльність правоохоронних органів.

"Порушення є очевидними, правоохоронці очевидно не вчиняють жодних заходів для попередження. Це свідчить про те, що або вони є некомпетентними, або вони умисно покривають нелегальний бізнес. І в першому, і в другому випадку це величезні збитки для державного бюджету і підстави для відповідних кадрових висновків", - сказав Гетманцев.

Він зазначив, що члени комітету напередодні підготували багато матеріалів, що свідчать про порушення в цій сфері, зокрема, фото точок в центрі Києва, які продають нелегальні тютюнові вироби за ціною нижче, ніж вона навіть теоретично може бути відповідно до чинного законодавства і зважаючи на обсяг акцизу.

Гетманцев розповів, що на це засідання комітету не прийшли запрошені представники Державної фіскальної служби. У зв'язку з цим члени комітету звернулися до Прем'єр-міністра з вимогою вжити відповідні дисциплінарні заходи.

Укрінформ звернувся за коментарем до Державної фіскальної служби.

Читайте також: Гетманцев пояснив запровадження граничних націнок на пальне

Гетманцев зазначив, що за наслідками розгляду питання комітет ухвалить відповідне рішення.

"Буде рішення комітету за наслідками цього розгляду, де будуть відображені всі наші висновки, а також доведені конкретні заходи, які, як ми вважаємо, повинні бути реалізовані в межах боротьби з нелегальним тютюном. Ми візьмемо це рішення на контроль", - зауважив він.

Депутат додав, що такі ж рішення депутати ухвалювали у питаннях нелегального палива та алкоголю.

За словами Гетманцева, загалом по підакцизній продукції до бюджету не надходить 30-40 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-