Уруський анонсував створення Міжнародного центру інновацій у рамках ГУАМ

Уруський анонсував створення Міжнародного центру інновацій у рамках ГУАМ

Укрінформ
У рамках Організації за демократію та економічний розвиток Грузії, України, Азербайджану та Молдови (ГУАМ) буде створено Міжнародний центр інновацій та трансферу технологій ГУАМ.

Як передає Укрінформ, про це поінформував віцепрем’єр-міністр України – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський під час четвертого засідання Робочої підгрупи з питань науки та інновацій ГУАМ, повідомляє пресслужба Мінстратегпрому.

Він зазначив, що центр стане складником майбутньої Міжнародної корпорації інноваційного розвитку «ГУАМ і Партнери». Уруський зауважив, що рішення про доцільністьпостійного складу Робочої підгрупи з питань науки та інновацій ГУАМ було прийнято ще кілька років тому. Водночас він висловив сподівання, що організаційний процес не закінчиться формуванням робочих груп, а зрештою увінчається створенням Міжнародної корпорації інноваційного розвитку «ГУАМ і Партнери».

«Перший камінь у фундамент цієї корпорації закладемо вже найближчим часом, створивши Міжнародний центр інновацій та трансферу технологій ГУАМ. При цьому долучимо до процесу і нових партнерів. Як відомо, ізраїльський уряд висловив бажання стати партнером ГУАМ, передовсім для співпраці у сфері науки та інновацій», – розповів Уруський.

За його словами, задля ефективного використання наукового потенціалу, розвитку і поглиблення співпраці у науковій та інноваційній сферах державам-членам ГУАМ необхідно створити нормативно-правову й інформаційну базу спільної наукової та інноваційної діяльності, а починати слід з узгодження переліку перспективних науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, у межах яких сформувати реєстр наукових досліджень, що плануються до проведення в державах-членах ГУАМ.

Віцепрем’єр наголосив на важливості космічної галузі у сфері національних економік сучасних країн та «неабиякій ролі в довгостроковому економічному розвитку держав».

Читайте також: Уруський назвав пріоритети державної космічної програми

Уруський нагадав, що на початку цього року уряд України затвердив Концепцію Космічної програми на 2021-2025 роки, а нині Мінстратегпром спільно з Державним космічним агентством України ведуть роботу з підготовки самої Космічної програми.

«Основними напрямами розвитку космічної галузі для України на наступні 5 років мають стати дистанційне зондування Землі, виробництво ракетно-космічної техніки та забезпечення незалежного доступу України в космос завдяки створенню власної ракети-носія та здійсненню її пуску, а також фундаментальні й прикладні космічні дослідження», – додав віцепрем'єр.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів на засіданні 13 січня схвалив концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної програми України на 2021 – 2025 роки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-