Доступне житло для українців - Рада ухвалила за основу законопроєкт про іпотеку

Доступне житло для українців - Рада ухвалила за основу законопроєкт про іпотеку

Укрінформ
Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт, відповідно до якого Державна іпотечна установа (ДІУ) буде приєднана до ПрАТ "Українська фінансова житлова компанія" ("Укрфінжитло").

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за законопроєкт №5308 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом"проголосувало 263 народних депутати.

Згідно з текстом пояснювальної записки, метою законопроєкту є створення необхідних умов для належної реалізації ініційованої Президентом Володимиром Зеленським програми "Доступна іпотека". Доцільність приєднання ДІУ до ПрАТ "Укрфінжитло" пояснюється тим, що це дозволить концентрувати фінансові ресурси для впровадження ефективних та єдиних фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом та забезпечить функціонування ринку іпотечного кредитування.

Зокрема, законопроєкт пропонує викласти в новій редакції статтю 30 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", передбачивши, що Мінфін має здійснити випуски облігацій внутрішньої державної позики з подальшим придбанням у державну власність в обмін на такі облігації акцій додаткової емісії ПрАТ "Укрфінжитло". Це дозволить забезпечити громадян України житлом та врегулювати питання діяльності ПрАТ "Укрфінжитло" у зв’язку з приєднанням до нього Державної іпотечної установи. Також документ передбачає збільшення планового показника державних внутрішніх запозичень на 20 млрд грн, визначає у цій сумі плановий показник придбання цінних паперів за загальним фондом державного бюджету та збільшує граничний обсяг державного боргу на 20 млрд гривень.

Читайте також: В Україні планують розширити програми іпотечних кредитів

Разом з цим, законопроєктом передбачені зміни до Цивільного кодексу України та Закону України "Про акціонерні товариства", які визначають особливості приєднання ДІУ до ПрАТ "Укрфінжитло".

Очікується, що після ухвалення законопроєкту в короткостроковій перспективі буде надано близько 8 тис. іпотечних кредитів для придбання житла та придбано 12 тис. квартир для подальшої передачі їх у фінансовий лізинг.

Як повідомлялося, Державна іпотечна установа працює на ринку іпотечного кредитування України з 2004 року. У 2020 році на виконання завдання Президента України щодо реалізації програми “Доступна іпотека” було створено ПрАТ “Українська фінансова житлова компанія” (“Укрфінжитло”), яка фактично виступатиме посередником між банком і громадянином, щоб громадяни могли брати довгострокові іпотечні кредити під фіксовану ставку – 7% річних. Компанія рефінансуватиме банки, що видають іпотечні кредити на визначених державою умовах. Ще один продукт від “Укрфінжитла” – лізинг нерухомості (оренда з правом викупу) під 5% річних, без першого внеску.

Читайте також: У лютому банки видали іпотечних кредитів на ₴458 мільйонів - НБУ

21 січня 2021 року Кабінет Міністрів затвердив Порядок здешевлення для громадян вартості іпотечних кредитів. Зокрема, нова іпотечна програма “Доступна іпотека” передбачає спрощення доступу цільової аудиторії до придбання житла на первинному та вторинному ринку (новобудови). Так, згідно із програмою, іпотечна ставка становить 7%, максимальний термін іпотеки – 20 років, мінімальний перший внесок — 15% вартості житла. Кредит під 7% буде обмежений максимальною сумою у два мільйони гривень.

Програма “Доступна іпотека” впроваджується через Фонд розвитку підприємництва шляхом внесення змін до урядових постанов від 24 січня 2020 року №28 та №29, відповідно до яких реалізується та фінансується державна програма “Доступні кредити "5-7-9%”.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-