Обсяг тіньової економіки в Україні становить половину ВВП – Гетманцев

Обсяг тіньової економіки в Україні становить половину ВВП – Гетманцев

Укрінформ
Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що обсяг тіньової економіки в Україні – це половина ВВП.

Про це він розповів у інтерв‘ю Укрінформу.

«Я вважаю, що обсяг тіньової економіки – це половина ВВП. Наприклад, у 2020 році ВВП склав 4,5 трильйони. Поділіть навпіл – отримаєте приблизну суму тіньової економіки. Точно цифру ніхто не скаже, жодні дослідження не можуть бути достовірними, тому що «тінь» неможливо порахувати», – сказав Гетманцев.

Читайте також: Гетманцев пояснив, для якого бізнесу має діяти податок на виведений капітал

Він також підкреслив, що питання контрабанди та тіньової економіки за своїми масштабами є прямою загрозою національній безпеці.

Водночас голова комітету зауважив, що наразі прийняті всі акти, необхідні для першого етапу детінізації. Зокрема, нова редакція закону про фінансовий моніторинг, про фіскалізацію, про банківський спліт, про спільний транзит щодо митниць, антиофшорний закон.

Читайте також: Завершення реформи митниці планується до кінця року – Гетманцев

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада схвалила понад 60 рішень парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, більшість яких спрямована на системну протидію тіньовій економіці.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-