Шмигаль розповів, як зріс український експорт порівняно з періодом до коронакризи

Шмигаль розповів, як зріс український експорт порівняно з періодом до коронакризи

Укрінформ
Завдяки підтримці експортерів і бізнесу, у першому кварталі 2021 року спостерігається зростання товарообігу та експорту товарів, навіть у порівнянні з докризовим першим кварталом минулого року.

Про це в Фейсбуці написав Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає Укрінформ.

«Український експорт за перший квартал зріс на 12% у порівнянні з першим кварталом минулого року, коли коронакризи ще не було. Значне зростання експорту наших товарів продовжує спостерігатися в Китай (+55%), до Великої Британії (+38%) та до Європейського Союзу (+17%)», - зазначив він.

За словами глави уряду, це відбувається завдяки підтримці експортерів та бізнесу.

Він додав, що найближчими роками уряд планує домовитися про підписання ще 5 угод про ЗВТ з різними країнами, що має значно збільшити географію нашого експорту.

Ще одним інструментом підтримки українського бізнесу, який продає товари за кордон, стане Експортно-кредитне агентство.

Читайте також: Товарообіг роздрібної торгівлі збільшився майже на 5% — Держстат

«Це установа, яка допомагає нашим експортерам і страхує їх ризики. Уряд цього тижня докапіталізував ЕКА на 1,8 млрд грн. За даними Міністерства розвитку економіки, таке рішення дасть змогу збільшити обсяг загального експорту України на 2-3%», - зазначив Шмигаль.

Він також нагадав про Державну програму підтримки бізнесу «Доступні кредити 5-7-9%».

«Від моменту старту Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» уповноважені банки видали майже 13 тисяч кредитів, а загальна сума склала фактично 30 млрд грн. Програма продовжує набирати оберти – за останній тиждень було видано рекордну суму доступних позик (1,9 млрд грн)», - зазначив Прем'єр.

Як повідомляв Укрінформ, у січні-лютому 2021 року товарообіг склав $17,6 млрд, що майже на $750 млн більше, ніж за аналогічний період минулого року (у січні-лютому 2020 року — ​$16,8 млрд).

Зокрема, в Україну імпортували товарів на $9,1 млрд (у порівнянні з аналогічним періодом 2020 р. імпорт зріс на $387 млн або на 4%).

Експортували з України товарів на $8,5 млрд (збільшення експорту в порівнянні з аналогічним періодом становило $361 млн або 4,4%).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-