Україна відокремиться від енергосистем Росії та Білорусі у 2022 році - Вітренко

Україна відокремиться від енергосистем Росії та Білорусі у 2022 році - Вітренко

Укрінформ
У 2022 році об'єднана енергетична система України відокремиться від енергосистем Росії та Білорусі і перейде в ізольований режим роботи.

Як повідомляє Укрінформ, про це сказав в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко під час онлайн зустрічі з міністром енергетики Литовської Республіки Дайнюсом Крейвісом, повідомляє Міністерство енергетики України.

«Процес синхронізації виходить на фінішну пряму – у 2022 році ОЕС України відокремиться від енергосистем Росії та Білорусі і перейде в ізольований режим роботи. Після цього, у 2023 році відбудеться повна синхронізація з ENTSO-E», - наголосив очільник Міненерго.

Як зазначається, синхронізація з ENTSO-E забезпечить демонополізацію ринку електроенергії в Україні та допоможе впровадити на ньому дієві прозорі європейські правила та процедури.

Читайте також: Ціна на електроенергію для населення навряд чи зміниться у квітні - Прем'єр

Під час зустрічі обговорювалися також питання синхронізації ОЕС України з енергосистемою континентальної Європи, імпорт електроенергії з Білорусі та співпраця щодо реалізації пілотного проєкту виробництва тепла з біомаси, введення електронної системи торгівлі.

Також Вітренко окреслив ряд завдань для прискорення синхронізації, серед яких - модернізація енергетичної інфраструктури – генеруючого обладнання та мереж. «Ми розуміємо, що Україна має проблему з постачанням електроенергії з Європи при пікових навантаженнях. Тому розглядаємо можливість розширення, будівництва нових генеруючих потужностей, які б задовільнили наші потреби», - сказав Вітренко.

Зазначалося також, що Україна має залежність від постачання ядерного палива і вугілля з РФ. Тому розглядає можливість заміщення цього постачальника енергоресурсів. Очільник Міненерго наголосив, що стратегічна позиція Міністерства енергетики – не підтримувати імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, тож Міненерго напрацьовує механізми проходження осінньо-зимового періоду без такого імпорту.

Читайте також: Експосадовців «Укренерго» підозрюють у завданні збитків на понад 380 мільйонів

В контексті імпорту електроенергії з Білорусі учасники зустрічі торкнулися питання Астравської АЕС (Білорусь). «Це геополітичний проєкт: це спільна загроза для Литви та України, тому ми повинні проявити солідарність, зупинивши її подальший розвиток», - сказав міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс.

Міністри домовилися створити спільну робочу групу для обміну інформацією про стан безпеки на Білоруській АЕС, імпорт електроенергії з Росії, моніторинг та аналіз енергопостачання. Група обмінюватиметься також досвідом щодо поточних проєктів синхронізації.

Як повідомляв Укрінформ, 3 березня під час наради щодо розвитку інфраструктури та енергетичного сектору Президент України Володимир Зеленський наголосив, що в Україні має бути сучасна та безпечна інфраструктура, інтегрована у світову транспортну систему.

Фото: КМУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-