Мінфін затвердив фінплан Укренерго на цей рік

Мінфін затвердив фінплан Укренерго на цей рік

Укрінформ
Міністерство фінансів затвердило фінансовий план оператора системи передачі - НЕК «Укренерго» на 2021 рік із чистим прибутком на рівні 171,4 млн грн. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Укренерго.

План складено із розрахунку чинних тарифів компанії на послуги з передачі — 293,93 грн/МВт-год та на послуги з диспетчеризації — 39,41 грн/МВт-год.

Основні показники фінансового плану НЕК «Укренерго» на 2021 рік:

доходи — 79,79 млрд грн;

чистий прибуток — 0,17 млрд грн;

відрахування до бюджету — 1,24 млрд грн

витрати на ПСО та компенсація обмежень ВДЕ — 29,03 млрд грн;

операції на балансуючому ринку — 24,99 млрд грн.

При цьому обсяг виручки від послуг з передачі, з якого має фінансуватися основна діяльність компанії, майже в 2,5 раза менший за обсяг виручки, призначений для ПСО та компенсації обмежень ВДЕ (11,8 млрд грн проти 29,03 млрд грн).

Виплата дивідендів не передбачається з огляду на від’ємний фінансовий результат компанії за підсумками 2020 року.

Плановий обсяг передачі електроенергії у 2021 році включно з імпортом/експортом встановлено на рівні 138,96 млн МВт-год.

Читайте також: Експосадовців «Укренерго» підозрюють у завданні збитків на понад 380 мільйонів

Як повідомляв Укрінформ, ПрАТ «НЕК «Укренерго» з Міністерством фінансів та Міністерством енергетики розробляють механізми залучення фінансування для погашення заборгованості перед ДП "Гарантований покупець", один з яких – це випуск так званих "зелених" облігацій.

Заборгованість Укренерго перед "Гарантованим покупцем" утворилася у 2020 році через відсутність в структурі тарифу на передачу достатнього обсягу коштів для фінансування покладених на Укренерго спеціальних обов’язків.

У листопаді 2020 року "Гарантований покупець" подав позов до Господарського суду міста Києва до ПрАТ «НЕК «Укренерго» про стягнення близько 25,7 млрд грн в оплату послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел за період з січня по липень 2020 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-