Потенційним інвесторам презентували 6 українських доріг для партнерства - Криклій

Потенційним інвесторам презентували 6 українських доріг для партнерства - Криклій

Укрінформ
В Україні планують реалізувати державно-приватне партнерство (ДПП) на 6 ділянках доріг, які презентували сьогодні потенційним інвесторам.

Як передає Укрінформ, про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій у Телеграмі.

«6 ділянок доріг, відібраних для потенційних пілотних проєктів ДПП, будуть реалізовані в рамках Першої програми державно-приватного партнерства у дорожній галузі... Спільно з Укравтодором, Світовим банком і IFC презентували їх сьогодні 310 учасникам із 43 країн світу та 38 компаніям потенційних інвесторів», - написав він.

Криклій уточнив, що йдеться про дороги Харків-Дніпро-Запоріжжя (M-29, M-04, M-18); Бориспіль-Полтава (М-03); Херсон-Миколаїв (М-14); Київ-Житомир-Рівне (М-06); Ягодин-Ковель-Луцьк (М-07, М-19); Дніпро-Кривий Ріг-Миколаїв (M-04, H11).

Читайте також: Кілометр будівництва автомагістралі Дніпро - Решетилівка коштував 150 мільйонів – Криклій

За його словами, ці автошляхи сполучають 10 областей України, і понад 12 мільйонів жителів зможуть на собі відчути покращення дорожньої інфраструктури.

«ДПП - це не про платні автошляхи, а про «дороги в розстрочку», коли держава залучає приватні інвестиції у будівництво, а інвестор реалізує проєкт за свої гроші та після здачі дороги в експлуатацію отримує платежі від держави. Це вигідно усім», - наголосив міністр.

Як інформує Мінінфраструктури, також Криклій повідомив, що модель, запропонована першою програмою ДПП у дорожній галузі, дасть змогу залучити у середньостроковій перспективі понад 9 млрд доларів приватних інвестицій для відновлення та обслуговування понад 4500 км доріг державного значення.

«Всі проєкти передбачають подальше утримання дороги інвестором протягом наступних 20-25 років. А це додаткові інвестиції, що в рази перевищують початкові. Перші 6 пілотів відбирались таким чином, щоб досягнути максимального економічного ефекту від вкладених коштів і щоб якомога більше українців відчули покращення дорожньої інфраструктури», - зауважив Криклій.

Участь у заході також взяли заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, регіональний директор Світового банку у Східній Європі (Білорусь, Молдова та Україна) Аруп Банерджі, голова Укравтодору Олександр Кубраков, старший спеціаліст з інвестицій IFC Олег Кудашов, голова Проєктного офісу з розвитку ДПП “SPILNO” Тарас Бойчук.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-