Держзакупівлі в міністерствах: Кабмін вводить перевірку на поліграфі

Держзакупівлі в міністерствах: Кабмін вводить перевірку на поліграфі

Укрінформ
У Кабінеті міністрів запустили реформу щодо державних закупівель для міністерств.

Про це повідомив у Facebook міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

"Ми запустили важливу реформу, яка має зробити державні закупівлі більш прозорими та ефективними. З цього місяця всі міністерства робитимуть закупівлі палива, паперу, канцелярії та офісного обладнання централізовано", - повідомив Дубілет.

За його словами, це дозволить зробити процес більш ефективним, оскільки закупівлі робитимуть менша кількість людей, але більш професійних, бо це буде їхня пряма спеціалізація.

"Ми впроваджуємо періодичне тестування на поліграфі (в народі, детектор брехні) людей, які приймають рішення щодо закупівель. З мого досвіду у бізнесі, поліграф — дуже дієвий інструмент проти відкатів", - наголосив міністр.

Крім того, додав він, державні органи будуть виступати “єдиним фронтом” у перемовинах з підрядниками. Відповідно, державний бюджет буде економити більше на великих закупівлях.

Читайте також: Уряд скасує непотрібні звіти, які до Кабміну подають ОДА і КМДА - Дубілет

Дубілет також повідомив, що планується до кінця року перевести майже всі закупівлі через єдиний центр та приєднати до проєкту не тільки міністерства, але й інші органи виконавчої влади.

Читайте також: У кожному міністерстві створять підрозділи з питань реформ - Дубілет

"Практика централізації закупівель поширена у великих корпораціях. У випадку держави централізація має так само призвести до того, що закупівлі будуть проходити більш якісно, у бюджеті буде більше заощаджень, а також має знизитись корупція", - переконаний міністр.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-