До 1 грудня маємо скасувати мораторій на продаж землі - Президент

До 1 грудня маємо скасувати мораторій на продаж землі - Президент

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський впевнений, що до 1 грудня вдасться скасувати мораторій на продаж землі, хоча визнав проблеми з підтримкою цього рішення серед аграріїв.

Про це він сказав під час пресмарафону в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, як зазначив Зеленський учора він зустрічався з цього питання із представниками фермерських господарств.

"Там не все гаразд. Я знайшов час, зустрівся... не буду брехати, що всі, не всі, але багато фермерських господарств було. Я з ними зустрічався, я їх почув, "червоні лінії" побачили, ми знайшли розуміння. Уряд зустрівся, депутати, комітети і окремо я після всіх зустрічей вчора зустрічався. Там така соціологія - 72% проти того, щоб зняти мораторій, а 80% за те, щоби мати землю у власності. Тобто, коли приходять з питанням одні структури, які хочуть зняти мораторій, вони ставлять питання: ви хочете бути власником землі. Відповідають: хочу. А люди, які не хочуть продавати землю, вони ідуть з іншим питанням: чи ви підтримуєте зняття мораторію з (продажу - ред.) землі. Ви розумієте? Граються з суспільством, граються з людьми знов-таки. Тому ми повинні зробити закон, де українець може розпоряджатися вільно своєю землею", - сказав Президент.

Читайте також: Аграрії прийшли до Зеленського обговорити ринок землі

За його словами, громадянин України має бути власником землі і повинен мати, зокрема, пільгові кредити, якщо він працюватиме на цій землі.

При цьому Зеленський підкреслив, що у законі має бути передбачена заборона продажу землі іноземцям на першому етапі.

"Єдина проблема - ми не продаємо іноземцям, ні в якому разі. Це все повинно бути виписано в новому законі. Якийсь час ми повинні продавати землю тільки українцям. Другий період - самі фермери кажуть і в інших країнах так було - коли наші вже купили, коли кредитна ставка, тоді в нас вже можуть купувати інші. Ми тоді можемо відкрити іноземним компаніям, які 100% будуть працювати на цій землі. І наші українці там будуть працювати. Але це вже через декілька років. Це другий етап. Тобто є декілька кейсів", - наголосив Президент.

Читайте також: Законопроєкт про ринок землі - вже у Раді

"Тобто, декілька питань ми врегулюємо і тоді, коли всі ці фермери побачать цей закон, і тоді ви побачите, що суспільство сприйме це. Тобто, треба знайти зараз, як відносини вибудувати", - зазначив Зеленський і навів приклад з квартирою: "Ви ж не хочете, як у радянські часи - ви живете в квартирі, але вона належить державі".

На запитання про терміни ухвалення земельного законодавства Президент упевнено відповів: "Встигнемо! До 1 грудня ми повинні встигнути".

Читайте також: Милованов: Референдум про продаж землі - це більшовизм

Як повідомлялося, на початку вересня Зеленський розпорядився, щоб уряд підготував, а парламент ухвалив до 1 грудня законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасував мораторій на продаж землі.

25 вересня Кабінет міністрів затвердив законопроєкт про ринок землі і передав його на розгляд до парламенту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-