АМКУ оштрафував великі тютюнові компанії на 6,5 мільярда

АМКУ оштрафував великі тютюнові компанії на 6,5 мільярда

Укрінформ
Антимонопольний комітет оштрафував на загальну суму 6,5 млрд гривень дистриб'юра тютюнових виробів ТОВ «ТЕДІС Україна» та його партнерів - тютюнові компанії за створення штучних бар'єрів на ринку первинного продажу сигарет.

Про це повідомив голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв у Facebook.

"Щойно, 10 жовтня 2019 року, АМКУ прийнято рішення щодо антиконкурентних узгоджених дій тютюнових компаній та монополіста- дистриб’ютора «ТЕДІС Україна». На відповідачів накладено штрафи в загальному розмірі 6,5 мільярдів гривень", - написав Терентьєв.

Голова АМКУ назвав суми штрафів:

"ТЕДІС Україна" - 3,4 млрд грн; «Філіп Морріс Сейлз Енд Дистриб'юшн» - 366 млн грн; «Філіп Морріс Україна» - 814 млн грн; «Джей Ті Інтернешнл Україна» - 434 млн грн; «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна» - 488 млн грн; «Імперіал Тобакко Продакшн Україна» -167 млн грн; «Імперіал Тобако Юкрейн» - 292 млн грн; «Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна» - 80 млн грн; АТ "Тютюнова компанія «В.А.Т.- Прилуки» - 448 млн грн.

Тереньєв пояснив, що "порушники встановили такі умови для укладання договорів з іншими, окрім «ТЕДІС», потенційними дистриб’юторами, які просто унеможливили їх появу на цьому ринку", зауважив голова антимонопольного відомства.

Читайте також: ДТЕК Західенерго підозрюють у зловживанні монопольним становищем - розслідування

У ретроспективі це виглядало так:

У 2011-2012 роках кожен виробник скоротив кількість прямих контрактів з дистриб’юторами до одного – «ТЕДІС Україна». 2. Як наслідок, у 2013 році «ТЕДІС Україна» стає монополістом на ринку з часткою 99,43%. 3. Одночасно зазначені виробники встановили схожі критерії до потенційних покупців (у т. ч. поставка (доставка) сигарет у віддалені райони), яким не відповідає жоден із суб’єктів господарювання. 4. Жодна компанія не може вийти на ринок дистрибуції сигарет та/або придбавати сигарети безпосередньо у виробників, а змушена купувати їх у ТОВ «ТЕДІС Україна» (або у його покупців).

У 2012-2015 роках саме ТОВ «ТЕДІС Україна» не лише не відповідало згаданим критеріям, а й не виконувало в повному обсязі своїх дистриб’юторських функцій (продаж до 58% обсягу сигарет без жодної доставки покупцям, шляхом самовивозу або вроздріб). Однак виробники ніяк на це не реагували, підсумував Терентьєв.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-