У Раді думають, як змінити правила безкоштовного отримання землі

У Раді думають, як змінити правила безкоштовного отримання землі

Укрінформ
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин проводить роботу щодо можливої модифікації процедури безкоштовного отримання українцями земельних ділянок.

Про це Гончарук заявив під час брифінгу у пресцентрі Кабміну, відповідаючи на запитання, яким чином українцю безкоштовно отримати земельну ділянку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Є процедура і вона зараз ніяк не змінена, а щодо того, як ця процедура може бути модифікована, ведеться робота в самому парламенті, у відповідному комітеті. Як тільки вони напрацюють новий інструмент, ми про нього розкажемо. Зараз нічого не змінилося, тобто вам потрібно звертатись із заявою до компетентного органу... і маєш право на отримання землі, якщо вона є. І тут починається найцікавіше, бо органи починають розповідати про те, що ніякої землі немає, все зайнято і тут ситуація складніша", - сказав Гончарук.

Читайте також: Президент призначив свого уповноваженого із земельних питань

Водночас він додав, що вирішення ситуації із безкоштовним отриманням землі є більше питанням до органів місцевого самоврядування, а не до держави.

"В тій земельній реформі, яку ми зараз обговорюємо, ця ситуація ніяк поки що не змінюється", - зауважив Гончарук.

Як повідомлялося, згідно із ст. 121 Земельного кодексу України, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-