В Україні змінять законодавство щодо крафтового виробництва харчових продуктів

В Україні змінять законодавство щодо крафтового виробництва харчових продуктів

Укрінформ
Зміни до законодавства щодо вимог якості і безпечності виробництва крафтових харчових продуктів готові і найближчим часом будуть затверджені.

Про це сказав генеральний директор директорату безпечності та якості харчової продукції Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Микола Мороз під час круглого столу "Крафтове виробництво: бути чи не бути? Пошук шляхів вирішення проблемних питань для МСБ у сфері виробництва харчових продуктів", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Коли приймався закон про основні вимоги щодо якості і безпечності харчовох продукції, було закладено таку норму, що методичні рекомендації затверджує Міністерство охорони здоров'я. Але МОЗ вважає нетиповим для себе те, що в законі записано, що вони мають написати вимоги до виробництва. Тому ми підготували внесення змін у законодавство про методичні рекомендації, шоб ця функція була у міністерства, яке відповідає за формування політики в сфері безпечності харчової продукції. Це сутєво спростить затвердження методичних рекомендацій і дозволить перекласти частину роботи на профільні асоціації, а не на державу. Вже готові зміни до закону, які напевно найближчим часом будуть прийняті", - сказав Мороз.

За його словами, крафтове виробництво є перспективною справою, бо воно має не лише економічний, а й соціальний ефект, впливає і рівень навантаження на довкілля. Але, за словами посадовця, при цьому не повинна ставати компромісом безпечність продукції.

"Коли ми говоримо про крафтове виробництво, ми повинні розуміти, що ми повинні забезпечити різноманітність вибору харчування для споживача, і це теж функція малих виробників, тому що великі промислові виробники орієнтовані на досить обмежений сегмент продукції. Малий виробник може бути саме цим рушієм, який дасть змогу споживачу отримувати корисну і різноманітну їжу", - наголосив Мороз.

Читайте також: У Держспоживслужбі сказали, коли будуть затверджені вимоги до органічного виробництва

Як повідомлялося, крафт – це виробництво невеликої кількості продукту на малих потужностях за власними унікальними або традиційними рецептами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-