Мінфін роз'яснив механізм єдиного рахунку для сплати податків

Мінфін роз'яснив механізм єдиного рахунку для сплати податків

Укрінформ
Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкти щодо запровадження з 1 січня 2020 року єдиного рахунку для сплати податків.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

"Міністерство фінансів вітає рішення Верховної Ради підтримати у першому читанні законопроєкт №1049 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» і законопроєкт №1051 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Законопроєкти запроваджують єдиний рахунок для сплати податків з 1 січня 2020 року", - йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначають, що єдиний рахунок – це рахунок, який платник податків за власним бажанням зможе відкрити у Державній казначейській службі та використовувати його для сплати податків і зборів, адміністрування яких контролює Державна податкова служба (ДПС). Через єдиний рахунок можна буде сплатити податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, єдиний податок, рентну плату.

Проте єдиний рахунок не можна буде використати для сплати податку на додану вартість та акцизного податку з пального та спирту, оскільки для їхньої сплати є дві інші, спеціальні системи електронного адміністрування. Крім того, платник податків матиме право вільно розпоряджатися коштами на єдиному рахунку, перераховуючи їх, наприклад, і на рахунки для сплати ПДВ.

Для відкриття єдиного рахунку платники податків зможуть подати заяву до ДПС через свій електронний кабінет. У свою чергу, ДПС надсилатиме Казначейству усі дані про платника, які будуть необхідні для перерахування його податкових платежів.

Читайте також: Дефіцит загального фонду держбюджету за вісім місяців становив 2,9 мільярда

Платник податків у будь-який час зможе поповнити єдиний рахунок своїми коштами, які він планує витратити на сплату податків та зборів. Поповнити рахунок можна буде як зі свого банківського рахунку, так і через касу банку або інші платіжні пристрої.

Доступ до єдиного рахунку платник матиме через свій електронний кабінет.

Завдяки єдиному рахунку платники податків витрачатимуть менше свого часу на формування платіжних доручень. На платника більше не впливатиме зміна реквізитів бюджетних рахунків, оскільки вони оновлюватимуться у його кабінеті автоматично. Наслідком стане зменшення кількості помилково та надміру сплачених податків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-