ООН надасть гранти для розвитку бізнесу у трьох областях

ООН надасть гранти для розвитку бізнесу у трьох областях

Укрінформ
В Україні у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру оголосять грантовий конкурс на започаткування, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств на підконтрольній уряду України території Луганської та Донецької областей, а також у районах Запорізької та Донецької областей уздовж узбережжя Азовського моря.

Про це на пресконфренції в Укрінформі повідомив програмний координатор Програми ООН із відновлення та розбудови миру Володимир Лященко.

“Програма ООН з відновлення та розбудови миру станом на сьогодні впроваджує 10 міжнародних проєктів за фінансової підтримки 11 міжнародних донорів. І грантова програма є одним з елементів Програми ЄС підтримки Сходу України, зокрема для підтримки підприємців з Донецької, Луганської та Запорізької областей вздовж Азовського узбережжя”, - зазначив Лященко.

Він уточнив, що програма імплементується чотирма агенціями ООН: Програмою розвитку ООН (ПРООН), Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA), структурою ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (UN Women) і Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO).

“Грантова програма буде направлена на сім основних секторів економіки: виготовлення кераміки, текстильна промисловість, харчова промисловість, індустрія гостинності (готельно-ресторанний бізнес та туризм), зернові та олійні культури, м’ясо-молочна продукція, домашня птиця та яйця. Усі, хто має намір відкрити бізнес у названих секторах економіки або ж розширити існуючий, можуть подати бізнес-заявку, свій бізнес-план через адмініструючу компанію - «Творчий центр ТЦК»”, - сказав Лященко.

Читайте також: Програма “Енергодім” дозволить заощадити майже 1,5 мільярдів кубометрів газу

За його словами, максимальна сума гранту становить до 6500 євро у гривневому еквіваленті. Кошти будуть покладені на рахунок підприємця.

“Грант має бути спрямований на закупівлю обладнання, на розширення виробництва тощо. З 2015 року на Донеччині та Луганщині у межах Програми ООН з відновлення та розбудови миру на Сході України було видано понад 649 бізнес-грантів. Раніше гранти видавалися внутрішньо переміщеним особам, нинішня грантова програма запроваджується для мешканців Донецької, Луганської та Запорізької областей уздовж Азовського узбережжя”, - наголосив Лященко.

Президент Благодійного фонду «Творчий центр ТЦК» Любов Паливода поінформувала, що грантовий конкурс стартує 10 вересня.

“Дається три тижні на підготовку бізнес-планів. Вони можуть бути подані з 23 вересня в онлайн. Термін подачі — до 1 жовтня 2019 року. Основною вимогою для участі у конкурсі є реєстрація підприємства саме у Донецькій, Луганській та Запорізькій областях”, - розповіла вона, додавши, що грантова програма має на меті економічне зростання саме цих регіонів.

Паливода уточнила, що інформаційні сесії щодо умов участі у грантовій програмі проходитимуть у Сєвєродонецьку, Краматорську, Токмаку, Маріуполі, Мелітополі та Бердянську.

“Кожен бізнес-план оцінюватимуть за певними критеріями щонайменше три експерти. Максимальною оцінкою є 75 балів. Також будуть створені відбіркові комісії з представників донорів, місцевої громади, бізнес-спільноти для усної презентації бізнес-планів", - зазначила президент БФ.

Вона зауважила, що сума гранту становить 75% вартості проєкту, 25% має бути власним внеском підприємця. Приміром, це може бути безоплатна робота.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-