Нові умови договору для морських агентів розробить АМПУ

Нові умови договору для морських агентів розробить АМПУ

Укрінформ
Антимонопольний комітет розглянув скаргу морських агентів і зобов’язав Адміністрацію морських портів України (АМПУ) у 30-денний строк розробити нові умови договору з ними.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

"29 серпня Антимонопольний комітет розглянув скарги морських агентів та виніс обов’язкові для виконання Адміністрацією морських портів України рекомендації, зокрема: впродовж 30 днів розробити недискримінаційні умови договору та забезпечити прозору процедуру обговорення цих умов із морськими агентами", - йдеться у повідомленні.

Крім того, на час розробки нових умов АМПУ має утриматися від внесення змін до чинного договору приєднання та не обмежувати доступ на ринок послуг морського агентування компаній, які не подали декларацію про приєднання.

У Комітеті наголошують, що морським агентам має бути забезпечено свободу вибору необхідних їм послуг за вільними тарифами в межах окремих договорів.

Пресслужба пояснює, що морські агенти діють у портах на підставі договору, який вони мають укласти з Адміністрацією морських портів. І саме умови такого договору стали предметом скарг шести морських агентів до Антимонопольного комітету, оскільки АМПУ фактично нав’язує свої умови, пропонуючи укласти договір приєднання.

"Цей договір унеможливлює внесення агентами будь-яких змін та не дає морським агентам права вибору потрібного їм переліку послуг. Зате Адміністрація може, коли завгодно, вносити будь-які зміни до договору або навіть розривати договір без пояснення причин агенту", - додали у Комітеті.

Читайте також: Суд підтримав рішення АМКУ у "газовій" справі щодо "ОККО-Рітейл"

Ще одним предметом розгляду Комітету були умови, які Адміністрація морських портів хотіла внести до цього договору – депозит агента у розмірі 35 тис. дол. США як «умови забезпечення виконання договору» та зобов’язання здійснити «добровільне страхування професійної відповідальності» на таку ж суму, а також вимога до агента гарантувати певну кількість суднозаходів.

Комітет "ретельно розглянув запропоновані умови" та повідомив АМПУ, що включення таких пунктів до договору може призвести до порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-