Справа Роттердам+: Вовк не збирається в Україну, бо не вірить у незалежність судів

Справа Роттердам+: Вовк не збирається в Україну, бо не вірить у незалежність судів

Укрінформ
Підозрюваний у справі "Роттердам+" колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк заявив, що не готовий повертатися в Україну, бо не вірить у незалежність судової системи.
Про це він написав у Facebook.

За словами Вовка, в Україні судова система та правоохоронні органи, зокрема Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура, не є незалежними.

"У мене немає "баришивських" чи "солом’янських" судів, немає такого "Богдана" чи "Ситника", тому вважаю за краще перебувати в країні, де закон і право не порожній звук. Я б з задоволенням прибув на суд. Але не готовий брати участі в судилищі", - написав він.

Раніше, за даними ЗМІ, Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук колишнього голову НКРЕКП Дмитра Вовка.

Вовку заочно вручили підозру у причетності до завдання 18,87 млрд грн збитків від впровадження формули "Роттердам+". Його викликали до НАБУ на 14 серпня, проте той так і не з'явився. Тому правоохоронці оголосили його в розшук. Також на виклик не з'явився начальник відділу управління енергоринку Нацкомісії Володимир Бутовський, якого теж оголосили в розшук.

Як повідомляв Укрінформ, у 2016 році Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг на чолі з Дмитром Вовком постановою № 289 "Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії" (формула "Роттердам+") затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію на ринок. Відповідно до цієї методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

За інформацією ЗМІ, через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", почали продавати електроенергію дорожче.

У березні 2017 року НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом можливого зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через так звану формулу "Роттердам+".

19 червня 2019 року представник Президента України в Кабміні Андрій Герус заявив про "фактичну ліквідацію" Роттердам+". Він додав, що заради формальної ліквідації цієї формули Президент Володимир Зеленський подав до ВР відповідний законопроєкт.

Читайте також: Ексголову тарифного регулятора Вовка оголосили в розшук у справі "Роттердам+" - ЗМІ

8 серпня 2019 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП за оперативної підтримки СБУ повідомили ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку та ще п’ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули "Роттердам+", про підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-