Дорожню карту розвитку ягідництва презентували на АГРО-2019

Дорожню карту розвитку ягідництва презентували на АГРО-2019

Укрінформ
Дорожню карту розвитку ягідництва презентували у Києві під час XXXI Міжнародної агропромислової виставки АГРО-2019.

Про це повідомляє Еast-fruit.

“Проект стартував у вересні 2017 року одночасно в 6 країнах Східного партнерства, і саме ягідний сектор став у нас пріоритетним напрямком”, - розповіла під час презентації Карти керівник проекту “Східне партнерство: Готовність до Торгівлі – Ініціатива EU4Business” Марина Сидоренко.

Вона зазначила, що проект триватиме до серпня 2020 року. Загальний бюджет - 6 мільйонів євро на 6 країн. Однак Україна отримає дещо більше грошей, адже вона більша порівняно з іншими нашими країнами-сусідами.

“Кожна країна ще на початковій стадії проекту сама визначилася з пріоритетним напрямком. В когось – це трави, в когось – чаї, в когось – горіхи. В нашому випадку це ягідний сектор та легка промисловість. Напрямок, який ми обрали в ягідному секторі – це свіжа ягода, органічна ягода та переробка”, – зазначила Сидоренко.

Читайте також: На Прикарпатті полуниці «Братковецька» продають більше, ніж її зібрали у Братківцях

За її словами, проект технічної допомоги консультативний і не надає фінансові інструменти, може допомагати отримувати послуги експертів і за цей час не дуже тривалого проекту компаніям слід навчитися самостійно вести свій бізнес.

Проект охоплює шість країн: Україна, Білорусь, Молдова, Вірменія, Азербайджан та Грузія, в яких здійснює технічну підтримку мікро-, малого та середнього бізнесу з експортним фокусом, зокрема на країни Європейського Союзу.

Дорожня Карта – це стратегічна програма розвитку експортного потенціалу українського ягідного сектору на 2019-2024 рр., що була розроблена експертами МТЦ та Асоціацією “Ягідництво України”. Документ визначає шляхи розвитку торгівлі, а також можливості для розширення співпраці з ЄС. Дорожня Карта базується на оцінці компаній, аналізі ланцюга доданої вартості для цих груп продуктів та галузевому розподілі повноважень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-