Україна може стати світовим лідером з виробництва амаранту - експерт

Україна може стати світовим лідером з виробництва амаранту - експерт

Укрінформ
Україна може стати світовим лідером з виробництва амаранту, а Дніпропетровщина - амарантовою столицею.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив директор Асоціації виробників амаранту і амарантової продукції Олександр Дуда.

«Дніпро може цілком претендувати на роль центру виробництва амарантової продукції. На те є одразу кілька об’єктивних причин. Тут існує поки що єдиний в Україні спеціалізований центр з очистки, сушіння та зберігання амаранту. У чотирьох областях - Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській та Полтавській зосереджено близько 35% усіх посівів амаранту (та половина органічного). Насамкінець саме в місті Дніпро в серпні минулого року керівниками провідних переробних підприємств галузі створена Торгово-промислова група «Амарант», яка під єдиним брендом «Амарант - здоров’я» експортує продукцію переробки амаранту», - сказав Олександр Дуда.

На його думку, стрімкий розвиток галузі відбувається завдяки переважно органічному виробництву амаранту в Україні, збільшенню споживання рослинних протеїнів - білок амаранту визнано найкориснішим для людини, його широко використовують для дитячих та фітнес-сумішей, зростанню попиту на безглютенову продукцію. Завдяки унікальним лікувальним та косметичним властивостям амарантової олії 86% цього продукту на світовому ринку споживає фармацевтична галузь.

Експерт переконаний, що українським аграріям вдасться максимально зменшити собівартість переробки продукції з амаранту і зробити її конкурентоздатною на світовому ринку.

«Зараз збираємо «під єдиним дахом» очистку, сушіння, зберігання та переробку амаранту. В нас практично не буде відходів. Вторинні продукти одного виробництва є сировиною для наступного. Це дуже амбітний проект з терміном окупності до одного року», - запевняє Дуда.

Читайте також: Виробництво морозива в Україні цьогоріч зросло майже на 22% - експерти

Наразі в Україні окрім олії з амаранту виготовляють борошно, крупу шліфовану, крупу-січку, пластівці, панірувальні сухарі, хліб, макаронні, кондитерські та горілчані вироби, фармацевтичні препарати, косметичні засоби, йогурти, корм для риб, суміші для дитячого харчування, фітнес-суміші, сухі сніданки, корми для сільськогосподарських та свійських тварин, екстракти, фіто-чай, трав’яні гранули. Це результат роботи понад 30 підприємств, розташованих на всій території України (Миколаїв, Харків, Херсон, Дніпро, Івано-Франківськ, Одеса, Київ тощо).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-