Польща може в червні відновити транспортування нафти з РФ

Польща може в червні відновити транспортування нафти з РФ

Укрінформ
Польща буде готовою з 9 червня відновити транспортування трубопроводом “Дружба” нафти з РФ, якщо росіяни погодяться відшкодувати збитки за прокачування забрудненої сировини.

Про це повідомляє польське підприємство з експлуатації нафтопроводів (PERN), передає кореспондент Укрінформу.

Такого рішення досягнуто за результатами зустрічі у Варшаві польських, німецьких і російських компаній, які відповідають за видобування та транспортування нафти трубопроводом “Дружба”.

“Згідно з рішеннями, узгодженими на зустрічі, відновлення постачання нафти з Росії першою ниткою нафтопроводу “Дружба” можливе з 9 червня за умови визнання РФ вимог польських та німецьких нафтопереробних компаній. До цього нафтопровід має бути очищений від хлорованої нафти відповідно до плану, представленого російською стороною”,- йдеться в повідомленні PERN.

Зазначається, що водночас російська сторона зобов’язалася очистити до 1 липня всі три нитки нафтопроводу “Дружба”.

Наступна така зустріч відбудеться 3 червня у Москві.

Читайте також: Моравецький: Росія має відшкодувати витрати за забруднену нафту

Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив у середу, що РФ припустилася серйозних помилок у постачанні забрудненої нафти та повинна відшкодувати збитки польській нафтотранспортній системі. В офіційній заяві міністерство енергії наголосило, що очікує від Росії очищення системи нафтопроводу “Дружба”, компенсації завданих втрат і відновлення постачання чистої нафти на польські нафтопереробні заводи.

19 квітня концерн “Белнафтохім” заявив про 10-25-разове перевищення допустимих показників частки органічних хлоридів у нафті, що надходить нафтопроводом "Дружба". Російська "Транснафта" визнала відхилення якості, а міненерго РФ заявило, що проблеми мають "технічний характер". 22 квітня неякісна сировина досягла європейських і українських НПЗ.

25 квітня "Укртранснафта" вимушено призупинила транзит нафти магістральним нафтопроводом "Мозир-Броди". Крім того, європейські партнери відмовилися приймати забруднену нафту на приймально-здавальних ділянках "Будковце" (Словаччина) і "Фенешлітке" (Угорщина).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-