Уряд визначився з моделлю анбандлінгу

Уряд визначився з моделлю анбандлінгу

Укрінформ
Уряд схвалив модель анбандлінгу НАК "Нафтогаз України", що базується на принципі власності (OU).

Про це інформує прес-служба ПАТ "Магістральні газопроводи України".

"Ми вітаємо сьогоднішнє рішення Уряду прийняти зміни до постанови КМУ №496 стосовно реалізації моделі «анбандлінгу», запропонованої на засіданні Координаційної Ради 16 травня 2019 року. Модель базується на принципі власності (OU), передбачає подачу заявки на сертифікацію, підписання транзитної угоди та отримання майна, необхідного для здійснення транспортування газу компанією ПАТ «МГУ», - йдеться у повідомленні.

Як прокоментували у МГУ, це рішення не потребує додаткових законодавчих змін, наприклад, прийняття Закону про концесію, як це було б необхідно для імплементації моделі ISO.

"Довгоочікуване рішення дає можливість дійсно почати виконувати зовнішні зобов’язання України перед ЄС та, що головне, зобов’язання щодо створення лібералізованого ринку природного газу перед кінцевими споживачами, промисловістю та учасниками ринку. Хочемо окремо зазначити, успішна реалізація постанови і проекту анбандлінгу в цілому залежить від тісної співпраці з Нафтогазом задля створення незалежного оператора ГТС до 1 січня 2020", - зазначили у компанії.

У МГУ також нагадали, що Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зобов’язав розробити детальний покроковий план дій, скоординувати включення запобіжників з Європейською комісією, секретаріатом Енергетичного співтовариства, Світовим банком та іншими міжнародними партнерами.

Читайте також: Зеленський і Коболєв обговорили з делегацією США перспективи поставок скрапленого газу

Як повідомляв Укрінформ, НАК "Нафтогаз України", у свою чергу, виступає за іншу модель анбандлінгу - ISO (Independent System Operator). Модель ISO - це коли газотранспортні активи залишаються у Нафтогазу, проте оператор передається незалежному органу/стороні. Друга модель - OU (Ownership unbundling) - передбачає виведення як оператора, так і ГТС за межі групи Нафтогаз.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-