Мінфін цьогоріч залучив на внутрішньому ринку 147 мільярдів

Мінфін цьогоріч залучив на внутрішньому ринку 147 мільярдів

Інфографіка
Укрінформ
За неповних 5 місяців 2019 року на внутрішньому ринку Мінфін залучив 147 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

"Імплементація Мінфіном низки заходів та ініціатив, передбачених Середньостроковою стратегією управління держборгом, сприяє досягненню макроекономічної стабільності та зменшення фіскальних ризиків. Ефективне управління державним боргом створило сприятливі умови для зниження ставки запозичень за короткостроковими ОВДП в гривні з 19,5% до 18,5%. Така тенденція, що спостерігалася з кінця квітня, була також зумовлена позитивними очікуваннями інвесторів. Крім цього 25 квітня відбулося зниження облікової ставки НБУ з 18% до 17,5%. За неповних 5 місяців на внутрішньому ринку Мінфін залучив 147 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

Завдяки цьому вдалось профінансувати держбюджет в запланованих обсягах. Протягом цього періоду зросли обсяги інвестування в ОВДП нерезидентів, комерційних банків та фізичних осіб.

З початку року портфель нерезидентів в ОВДП зріс більше ніж у 6 разів і на сьогодні становить близько 39,7 млрд грн.

Вкладення в ОВДП фізичних осіб також демонструють позитивну динаміку. За минулий рік цей показник збільшився в чотири рази (з 1,5 млрд грн до 6,0 млрд гривень) і на сьогодні становить 9 млрд грн.

Із загальної суми запозичень на внутрішньому ринку 37,2 млрд грн та 502 млн дол. США залучено в інструменти, термін обігу яких довше одного року.

Читайте також: Мінфін почав ділити ДФС на дві служби

Мінфін продовжує працювати над спрощенням доступу іноземних інвесторів до внутрішнього ринку. Зокрема, найближчим часом очікується запуск повноцінної співпраці з міжнародним депозитарієм цінних паперів Clearstream. Крім того, в цей період завершується тестування проведення первинних розміщень на аукціонній платформі Bloomberg для подальшого використання її при розміщенні ОВДП.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-