В Укренерго пояснили, чому не можуть сертифікувати оператора системи передачі

В Укренерго пояснили, чому не можуть сертифікувати оператора системи передачі

Укрінформ
ДП "НЕК "Укренерго" не може перейти до сертифікації оператора системи передачі, що є вимогою закону про ринок електричної енергії, через протиріччя в законодавстві.

Про це під час круглого столу "Бути чи не бути конкурентному оптовому ринку електроенергії в Україні з 1 липня 2019 року" сказав керівник ДП НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Не були врегульовані розбіжності між законом про ринок електричної енергії та іншими нормативними актами рівня законів. Один з прикладів: закон про ринок електричної енергії прямо вказує, що оператор системи передачі - майбутня роль Укренерго - має бути власником системи передач. Без виконання цієї умови ми не можемо ініціювати процес сертифікації. А такі закони як закон про приватизацію, про управління державним майном забороняє будь-якій організації бути власником системи передачі, ми не можемо навіть розпочати цей процес", - сказав Ковальчук.

Читайте також: Глава Нацкомісії у сфері зв'язку назвав свої пріоритети на цій посаді

За його словами, технічно - з точки зору роботи програмного забезпечення, договорів, інших аспектів - компанія буде готова забезпечити свої функції.

"Протягом червня ми завершимо те, що ще не завершили. Завтра ввести ринок ми не готові. Ми певні, що встигнемо завершити усе, що від нас залежить, до 1 липня. Але чи буде коректно працювати ринок - я не певен", - відзначив Ковальчук.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-