НБУ спростив валютний нагляд за низкою експортно-імпортних операцій

НБУ спростив валютний нагляд за низкою експортно-імпортних операцій

Укрінформ
Національний банк спростив валютний нагляд за дотриманням граничних строків розрахунків для експорту робіт, послуг та прав інтелектуальної власності, а також низки операцій з експорту та імпорту товарів, що є важливими, зокрема, для забезпечення обороноздатності країни.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"У межах валютної лібералізації Національний банк спростив валютний нагляд за дотриманням граничних строків розрахунків для експорту робіт, послуг та прав інтелектуальної власності, а також низки операцій з експорту та імпорту товарів, що є важливими, зокрема, для забезпечення обороноздатності країни, належного доступу українців до медичних послуг і розвитку авіаційно-космічного будування", - йдеться в повідомленні.

Відтепер граничні строки розрахунків за зовнішньоекономічними операціями (на сьогодні – 365 днів) не будуть розповсюджуватися на такі з них: імпорт товарів за державними контрактами з оборонного замовлення, імпорт послуг чи лікарських засобів за угодами Міністерства охорони здоров’я України із спеціалізованими організаціями, а також імпорт послуг для лікування громадян із рідкісними (орфанними) захворюваннями.

Також під дію таких операцій потрапляє імпорт товарів, які використовуються для виробництва космічної та авіаційної техніки та агрегатів, експорт-імпорт товарів у межах угод про розподіл продукції, експорт робіт, послуг (крім транспортних і страхових послуг та робіт) та прав інтелектуальної власності.

У Нацбанку зазначають, що спрощення валютного нагляду за зазначеними операціями здійснено з урахуванням розпорядження Кабінету Міністрів України №76-р від 13 лютого 2019 року та проведених консультацій з Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Крім цього, Національний банк дозволив банкам завершувати валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за операціями з експорту товарів після зарахування коштів за акредитив.

Читайте також: Гривня міцніє, стискаючи, на жаль, курсову пружину

Зазначені зміни затверджені Постановою Правління Національного банку №67 від 14 травня 2019 року "Про встановлення винятків та (або) особливостей запровадження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і внесення змін до деяких нормативно-правових актів". Вони набувають чинності з 16 травня 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-