В Ощадбанку прокоментували кредитування бізнесменів у розшуку

В Ощадбанку прокоментували кредитування бізнесменів у розшуку

Укрінформ
Ощадбанк кредитував «Агроінвестгруп» задовго до того, як власників компанії було оголошено в розшук.

Про це Ощадбанк повідомив Укрінформу в контексті видачі банком кредитів на загальну суму 22,28 мільйона доларів фірмам, які входять до складу "Агроінвестгруп", одним із власників якої є оголошений у розшук Микола Кучеренко.

"Ощадбанк, як і ряд інших великих банків, кредитував «Агроінвестгруп» задовго до того, як власників компанії було оголошено в розшук. Зважаючи на поширення недостовірної інформації щодо дій Ощадбанку, надаємо офіційну позицію. Кредитні договори між Ощадбанком та ТОВ «Іст Оілс Україна» було укладено в 2016 та 2017 роках. Позичальник пройшов повну стандартну процедуру оцінки, маючи бездоганну кредитну історію, стійкий фінансовий стан та фінансову звітність, підтверджену міжнародними аудиторами, відкриті кредитні лінії в ряді найбільших банків країни, а також співпрацював з найбільшими міжнародними та вітчизняними агротрейдерами", - йдеться в повідомленні.

У банку зазначають, що, згідно з умовами кредитних договорів, Ощадбанк отримав у забезпечення виконання зобов’язань за кредитними договорами активи Групи (нерухомість та обладнання елеваторів). При цьому оціночна вартість застави на момент видачі перевищувала суму кредиту в 1,3 раза. Крім цього, зобов’язання за кредитними договорами забезпечено договорами поруки кінцевих бенефіціарних власників «Агроінвестгруп» та операційних компаній групи.

"Кримінальні провадження щодо керівництва холдингу було порушено в лютому 2019 року. За повідомленнями поліції, мала місце масштабна схема шахрайства, в якій постраждала численна кількість зернотрейдерів та виникла прострочена заборгованість перед кількома банками. Зобов'язання за кредитним договором перед Ощадбанком були вперше порушені позичальником 11 лютого 2019 року. Банк миттєво ініціював відкликання кредиту та розпочав процедуру звернення стягнення на заставне майно, завдяки чому частину боргу в розмірі 3 млн. дол. США вже погашено!", - зазначають у банку

Читайте також: Ощадбанк видав $22 мільйони кредитів фірмам бізнесменів у розшуку

Наразі Ощадбанк активно вживає заходів з претензійно-позовної роботи, планує відкриття виконавчих проваджень та подання позовів проти поручителів за кредитами, наголошують у банку.

У фінустанові додають, що "ефективність та оперативність подальших дій зі стягнення заборгованості за рахунок заставленого майна залежить від скасування обмежень, що накладені рішеннями низки правоохоронних органів. Наразі Ощадбанк очікує відповідей на відповідні офіційні звернення щодо зняття перешкод у задоволенні своїх законних вимог".

Як повідомлялось раніше, 26 квітня Шевченківський райсуд м. Києва в рамках кримінального провадження надав слідчим СБУ тимчасовий доступ до документів, які знаходяться в розпорядженні Ощадбанку, у т.ч. договорів кредитної лінії від 7 листопада 2016 року та від 18 грудня 2017 року, укладених між Ощадбанком і ТОВ "Іст Оілс Україна" (підконтрольна "Агроінвестгруп" - ред.).

Згідно з судовими матеріалами, за даними слідчих СБУ, в період з жовтня 2018 року по січень 2019 року службові особи низки компаній, які входять до складу "Агроінвестгруп" (ТОВ "Білгород-Дністровський елеватор", ТОВ "Раухівський елеватор", ТОВ "Ізмаїльський елеватор", ТОВ "Аліягський елеватор", ТОВ "Заплазський елеватор", ТОВ "Березівський елеватор", ТОВ "Василівський елеватор", ТОВ "Ера ГрейнЕ", ПрАТ "Новомиргородський елеватор", ТОВ "Олексіївський елеватор", ТОВ "Новоборівське ХПП"), за вказівками двох фактичних власників цієї групи організували незаконну схему вивезення зернових державного ПАТ "Аграрний фонд" поза встановленими пунктами пропуску на тимчасово окуповану територію Донецької та Луганської областей, з метою перепродажу по значно завищеним цінам через спеціально створенні ними суб'єкти підприємницької діяльності, які зареєстровані на непідконтрольних органам державної влади України територіях Донецької та Луганської областей, в результаті чого здійснюють фінансове та матеріальне забезпечення діяльності терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР".

У квітні Нацполіція оголосила в розшук власника холдингу "Агроінвестгруп" Миколу Кучеренка та його сина Віталія. Їх розшукують у зв'язку з присвоєнням і розтратою чужого майна. Санкція статті передбачає від 7 до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-