Місія МВФ прибуде до Києва 21 травня — фінкомітет Ради

Місія МВФ прибуде до Києва 21 травня — фінкомітет Ради

Укрінформ
Місія Міжнародного валютного фонду прибуде до України 21 травня і працюватиме упродовж двох тижнів.

Про це повідомив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко на Погоджувальній раді парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"З наступного тижня, з 21 травня, до України приїжджає місія МВФ - працювати протягом 2-х тижнів", - підкреслив він.

У зв’язку з цим депутат наголосив на необхідності ухвалення законопроекту №2413-а, який передбачає ліквідацію Нацкомісії з регулювання фінпослуг та розділення її функцій між НБУ і Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку.

"У меморандумі про співпрацю, який підписаний із ними (МВФ - ред.), у нас зафіксовано, що законопроект №2413-а щодо консолідації функцій державного управління на фінансових ринках - він є як структурний маяк. Ми брали на себе зобов’язання розглянути його до 31 березня цього року. Так сталося, що ми не змогли, але вже на цей пленарний тиждень, у четвер, цей законопроект зафіксований - я бачив у прохідній частині", - зазначив Довбенко.

Читайте також: МВФ відправить оціночну місію в Україну впродовж наступних тижнів

При цьому звертаючись до Голови Верховної Ради Андрія Парубія, він просив не переносити надалі цей законопроект і поставити його на голосування у четвер, тому що "наші колеги з міжнародних фінансових інститутів вважають, що є достатньо голосів, щоб цей законопроект був підтриманий".

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2018 року Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила нову програму допомоги stand-by для України. Ця програма, розрахована на 14 місяців, передбачає виділення трьох траншів. Два з них, на загальну суму 2,6 млрд дол. США, мають надійти в травні та листопаді 2019 року. Суми запланованих траншів для України цьогоріч однакові – по 1,3 млрд дол. США.

21 грудня 2018 року Україна отримала перший транш МВФ за новою програмою stand-by.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-