АМКУ оштрафував дві компанії корпорації «Укрбуд» за змову на тендерах

АМКУ оштрафував дві компанії корпорації «Укрбуд» за змову на тендерах

Укрінформ
Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував ТОВ «Північно-український будівельний альянс» та ТОВ «Спецбуд-Плюс» на загальну суму 149,93 млн грн за змову на двох тендерах.

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

"7 травня Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України оштрафувала ТОВ «Північно-український будівельний альянс» та ТОВ «Спецбуд-Плюс» на загальну суму 149 млн 930 тис. грн за змову на двох тендерах", - йдеться в повідомленні.

У АМКУ зазначають, що перший стосувався будівництва корпусу Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова з очікуваною вартістю 2,8 млрд грн, другий – реконструкції гімназії № 59 імені О.М. Бойченка в Голосіївському районі м. Києва з очікуваною вартістю 175 млн грн.

Київське обласне територіальне відділення АМКУ провело розслідування і з’ясувало, що згадані компанії: входять до однієї корпорації («Укрбуд»), надавали одна одній фінансову допомогу, виконували роботи для одних і тих самих генпідрядників, які є членами Корпорації, мають спільну адресу та спільних працівників, тощо.

Читайте також: Вовк і Гудаченко вже рік блокують конкурс на нових членів комісії - НКРЕКП

Тобто, близько 3 млрд бюджетних гривень розподілили між собою ТОВ «Північно-український будівельний альянс» та ТОВ «Спецбуд-Плюс» фактично за відсутності конкуренції на торгах, таким чином порушивши Закон України «Про захист економічної конкуренції» (п. 1 статті 50 та п. 4 частини другої статті 6 – вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів). У справі щодо будівництву корпусу Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова оштрафовано: ТОВ «Північно-український будівельний альянс» на суму 56 млн 160 тис. грн та ТОВ «Спецбуд-Плюс» на суму 63 млн 190 тис. грн.

У справі щодо реконструкції гімназії № 59 імені О.М. Бойченка в Голосіївському районі м. Києва оштрафовано: ТОВ «Північно-український будівельний альянс» на суму 15 млн 290 тис. грн та ТОВ «Спецбуд-Плюс» на суму 15 млн 290 тис. грн.

Окрім цього, обом компаніям забороняється брати участь у торгах протягом наступних 3-х років.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-