Експерти не очікують дефіциту палива в Україні - ринок диверсифікований

Експерти не очікують дефіциту палива в Україні - ринок диверсифікований

Укрінформ
Ринок нафтопродуктів України достатньо диверсифікований, із 2017 року паливо в Україну надходить більш як із 10 країн.

Про це заявили у Нафтогазовій асоціації України.

"Ступінь диверсифікації ринку України перевищує рівень багатьох європейських держав. З 2017 року паливо в Україну надходить більш ніж з 10 країн з використанням всіляких логістичних схем — морської, залізничної, автомобільної та трубопровідної, що дозволяє в стислі терміни організувати будь-які поставки", - зазначили в асоціації.

Зокрема, асоціація проаналізувала зміни до постанови РФ від 18 квітня 2019 року № 460-25, яка змінює режим поставки палива до України.

"Згідно з даним документом, з 1 червня 2019 року імпорт дизельного палива, бензинів і скрапленого газу в Україну буде здійснюватися на підставі дозволів Мінекономрозвитку РФ. В документі не йдеться, що обсяги палива будуть якимось чином обмежені. Якщо компанії-постачальники палива своєчасно отримають дозволи, ситуація на ринку нафтопродуктів України залишиться незмінною", - наголосили в асоціації.

На сьогодні критерії і правила, за якими будуть видавати такі дозволи поки що не оприлюднені.

"У разі затримки видачі дозволів компаніям-постачальникам палива, ринок України швидко переорієнтовується на поставки з інших країн: Білорусії, Польщі, Румунії, Угорщини та інших. В такому разі можливі незначні коливання вартості палива в зв’язку зі зміною логістичних маршрутів поставок", - додали у НАУ.

Читайте також: У конкурсі на керівника Державної податкової служби переміг Верланов

Як повідомлялося, минулого тижня стало відомо про зміну режиму експорту світлих нафтопродуктів з РФ до України з 1 червня. У ЗМІ оцінили це рішення як "обмеження експорту".

Білорусь тимчасово припинила експорт нафтопродуктів до України, Польщі та країн Балтії через погіршення якості нафти, що надходить із РФ.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд шукатиме інші шляхи поставок палива.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-