Коболєв прогнозує тристоронні газові переговори після виборів

Коболєв прогнозує тристоронні газові переговори після виборів

Укрінформ
Нові тристоронні газові перемовини у форматі Україна - ЄС - Росія щодо продовження транзиту після 1 січня 2020 року можуть пройти після виборів нового Президента України - на початку травня.

Про це у інтерв'ю ТСН.uа сказав голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Наскільки я розумію, Шефчович хоче, щоб вони (переговори - ред.) пройшли одразу після виборів президента, і я думаю, що вони, швидше за все, відбудуться на початку травня. Думаю, їм (російській стороні - ред.) є про що з нами поговорити. У них важка ситуація з "Північним потоком-2". Їм треба думати про те, як транспортувати газ після 2019 року, у них точно є інтерес. Чи будуть вони готові вести переговори до остаточного оголошення результатів? Думаю, що ні. Але тільки-но будуть зрозумілі результати виборів, вони погодяться на переговори", - сказав Коболєв.

Він припустив, що позиція Росії щодо транзиту не зміниться.

"Мій досвід такий, що риторика росіян, як правило, не змінюється. У них є свій інтерес, вони хочуть притиснути нас на свою позицію, яка нам часто невигідна, незалежно від того, хто перебуває в кріслі Президента, прем'єра або спікера парламенту. Позиція України дуже проста: ми хочемо новий, європейський контракт, підписаний на основі європейського права і відповідний європейському газовому регулюванню", - розповів Коболєв.

Читайте також: Нафтогаз хоче закачати до сховищ майже 20 мільярдів кубометрів газу

Голова "Нафтогазу" також прогнозує, що транзит газу може бути припинений після 1 січня, якщо нова угода не буде підписана - навіть попри неготовність Північного потоку-2.

"Те, що "Північний потік-2" не запрацює 1 січня наступного року, це очевидно, до цього готові вже всі. Для росіян - це, напевно, навіть можливість. І вони, за моїм прогнозом, намагаються скористатися тим фактом, що "Північного потоку-2" немає, і можуть влаштувати чергову газову кризу, це дуже в їхньому стилі. Росіяни роблять усе можливе, щоб договору не було, саме щоб шантажувати Європу. Газова криза – це їхній стандартний хід в подібних ситуаціях. Тому так важливо, щоб Україна максимально підготувалася до цієї зими, щоб ми створили додаткові запаси газу. І якщо криза станеться, щоб ми до цього були готові", - розповів голова НАК.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-