Данилишин спрогнозував рівень зростання ВВП цього року

Данилишин спрогнозував рівень зростання ВВП цього року

Укрінформ
Зростання ВВП у 2019 році становитиме 2,7 - 3%, а індекс споживчих цін буде знаходитись у межах однозначного показника.

Про це голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин написав на своїй сторінці у Facebook.

"У 2019 році за прогнозами НБУ ВВП має зрости на 2,5%, МВФ та Світового Банку - на 2,7%, Кабміну - на 3,0%. Якщо навіть самий песимістичний прогноз забудеться, то такий темп зростання можна вважати цілком задовільним з огляду на загальну ситуацію як в Європейському регіоні так і в Україні. За моїми експертними оцінками, зростання ВВП буде становити 2,7-3%, індекс споживчих цін буде знаходитись в межах однозначного показника", - написав Данилишин.

Він зазначив, що економіка України зростає 12 кварталів поспіль. На початку 2019 року зафіксовано продовження позитивних економічних тенденцій та головних ознак макроекономічної стабільності.

"Так у січні-лютому 2019 року більшість видів економічної діяльності, окрім промисловості, демонструють зростання обсягів виробництва, зокрема: сільське господарство – на 3,2%; будівництво – на 16,8% ", - зауважив Данилишин.

Голова Ради Нацбанку написав, що споживча інфляція у січні-березні 2019 року становила 2,4% і порівняно з попередніми роками є найнижчою (у січні-березні споживчі ціни упродовж 2016-2018 років за розрахунками Мінекономрозвитку зростали у середньому на 3%).

"Загалом економічний розвиток на початку 2019 року, не зважаючи на певні коливання окремих показників економічної діяльності, що у тому числі були спричинені специфічними обставинами, формує основу для подальшого якісного економічного зростання в умовах продовження реалізації задекларованих реформ", - наголосив Данилишин.

Читайте також: НБУ визначив банки, які братимуть участь у валютних інтервенціях

Як повідомлялось, реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України у 2018 році зріс на 3,3% у порівнянні з 2017 роком. Із 2016 року по 2018 рік реальний ВВП України показав сукупне зростання у 8,4%. Споживча інфляція у минулому році сповільнилася до 9,8%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-