П'ять операторів ЄС допоможуть Нафтогазу створити незалежного оператора ГТС

П'ять операторів ЄС допоможуть Нафтогазу створити незалежного оператора ГТС

Укрінформ
П’ять провідних європейських операторів допоможуть НАК "Нафтогаз України" створити незалежного оператора ГТС.

Про це повідомили у прес-службі Нафтогазу

"Нафтогаз, Укртрансгаз та МГУ підписали угоду про створення спільної робочої групи з п’ятьма провідними європейськими операторами, зацікавленими у підтримці процесу анбандлінгу та подальшій участі в управлінні українською ГТС. Мета співпраці – допомогти українській стороні створити незалежного оператора ГТС відповідно до європейського законодавства, після чого європейські партнери зможуть долучитися до управління оператором ГТС", - йдеться у повідомленні.

До робочої групи входять GRTgaz S.A. (Франція), N.V. Nederlandse Gasunie (Нідерланди), Snam S.p.A. (Італія), Eustream a.s. (Словаччина) та Fluxys S.A. (Бельгія).

У Нафтогазі зазначають, що на цьому етапі профільні експерти європейських операторів допомагатимуть зі створенням незалежного українського оператора ГТС і поданням заявки на його сертифікацію до українського регулятора НКРЕКП та Секретаріату Енергетичного співтовариства, а також братимуть участь у розробці плану модернізації ГТС для забезпечення її технічної надійності та ефективності.

Читайте також: У Міненерго повідомили, коли Україна інтегрується в євросистему транспортування газу

Європейські оператори також надаватимуть консультаційну підтримку в ході спільних засідань правління та комітету з анбандлінгу наглядової ради Нафтогазу. Подальша співпраця між операторами ГТС та МГУ обговорюватиметься окремо.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" має передати газотранспортні активи новому незалежному оператору до 1 січня 2020 року.

Як відомо, анбандлінг - це відокремлення діяльності з транспортування природного газу (діяльності оператора ГТС) від видобутку і постачання природного газу та електричної енергії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-