Нафтогаз має

Нафтогаз має "план В", якщо Газпром зупинить транзит через Україну

Укрінформ
Група "Нафтогаз" розглядає опцію повного припинення транзиту російського газу територією України та готує заходи, які за такого розвитку мають забезпечити енергетичну безпеку України.

Про це у п’ятницю у Брюсселі під час круглого столу щодо майбутнього транзиту газу територією України заявив голова правління Групи "Нафтогаз" Андрій Коболєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Саме так він відповів на запитання аудиторії щодо наявності у Нафтогазу "плану В" на випадок відсутності газового транзиту.

"Є пропозиція щодо створення додаткових сховищ газу в Україні, – ця робота зараз триває, і це має забезпечити нашу енергетичну безпеку. Ми працюємо також над збільшенням спроможностей щодо імпорту з Європейського Союзу, і переконані, що термінали зрідженого газу будуть повною мірою спроможні замістити російський газ, якщо Газпром вирішить обрати такий варіант. І третє, якщо розглядати обсяги поставок газу в Україну за іншими шляхами. Як ми розуміємо, багато інших країн та газових дилерів також створюють додаткові можливості щодо постачання газу в самій Європі, яка вже здатна вистояти у потенційній газовій кризі. Тож коротка відповідь: більше сховищ, і більше зрідженого газу", - зауважив Коболєв.

Читайте також: Коболєв упевнений, що Nord Stream-2 не запустять до 2020 року

Як відомо, контракт між Нафтогазом і російським Газпромом щодо транзиту газу закінчується наприкінці 2019 року.

Газопровід Nord Stream-2 будується з Росії до ФРН в обхід України через Балтійське море. Його довжина становитиме більш як 1200 км, пропускна здатність - 55 млрд кубометрів газу на рік.

Україна виступає проти будівництва Nord Stream-2 через можливу втрату статусу транзитної держави. Крім того, противниками Nord Stream-2 є США, Польща і країни Балтії, застерігаючи, що ЄС потрапить у залежність від російського газу.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо транзитного контракту з Газпромом. За рішенням арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації на суму $4,63 мільярда за недопоставку Газпромом обсягів газу для транзиту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-