Україна подвоїть виробництво уранового концентрату — Міненерго

Україна подвоїть виробництво уранового концентрату — Міненерго

Укрінформ
Комісія Міненерго затвердила інвестиційний проект, що передбачає збільшення видобутку уранової руди на Новокостянтинівській шахті (Кіровоградська область).

У результаті виробництво уранового концентрату на державному підприємстві "СхiдГЗК" зросте до 701 тонни у 2021 році проти 336 тонн у 2018 році, повідомляє прес-служба Міненерговугілля.

"На засіданні Комісії Міненерговугілля з відбору інвестиційних проектів заступник міністра Юлія Підкоморна зазначила, що це перший крок до реалізації інвестиційного проекту, метою якого є зниження залежності вітчизняної атомної енергетики від іноземних постачальників уранової продукції, а також підвищення ефективності виробництва основної продукції ДП "СхiдГЗК" - уранового оксидного концентрату, за рахунок збільшення обсягів видобутку уранової руди на Новокостянтинівській шахті", - йдеться у повідомленні.

Директор державного концерну "Ядерне паливо" Сергій Дробот поінформував, що реалізація зазначеного інвестиційного проекту дозволить збільшити видобуток уранової руди на Новокостянтинівській шахті з 200 до 500 тисяч тонн на рік та, як наслідок, збільшити виробництво уранового оксидного концентрату до 701 тонни у 2021 році в порівнянні з 336 тоннами у 2018 році.

Реалізація проекту, за словами Дробота, забезпечить сталий розвиток Кіровоградського регіону.

Зазначається, що інвестиційний проект відповідає завданням і заходам Енергетичної стратегії України до 2035 року "Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність" та Плану заходів щодо реалізації Концепції Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу на період до 2020 року.

За підсумками засідання комісії більшістю голосів підтримано пропозицію щодо реалізації державного інвестиційного проекту.

Читайте також: Уряд змінив статут концерну "Ядерне паливо"

У прес-службі нагадують, що 15 лютого 2019 року в Кіровоградській ОДА відбулася нарада щодо роботи підприємств атомно-промислового комплексу регіону, на якій, зокрема, обговорено перспективні плани щодо збільшення обсягів виробництва уранового концентрату, зокрема, за рахунок реалізації інвестиційного проекту "Новокостянтинівська шахта. Розвиток виробничих потужностей", який пройшов державну експертизу та отримав позитивний висновок Мінекономрозвитку та Міненерговугілля.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко заявляв, що Східний гірничо-збагачувальний комбінат забезпечує до 40% урану для потреб українських атомних електростанцій. Стратегічною метою є вийти на 100% забезпечення потреб в урановій сировині за конкурентними цінами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-