Німеччина могла б припинити співпрацю з РФ до виконання рішення Гааги - Нафтогаз

Німеччина могла б припинити співпрацю з РФ до виконання рішення Гааги - Нафтогаз

Укрінформ
Уряд Німеччини може припинити енергетичну співпрацю з Росією, зокрема призупинити реалізацію газопроводу в обхід України "Північний потік-2", доки Росія не виконає рішень міжнародних арбітражів у Стокгольмі та Гаазі.

Про це із посиланням на виконавчого директора Нафтогазу Юрія Вітренка, повідомляє Громадське.

"Німеччина може довести на ділі свою відданість європейським цінностям, зокрема верховенства права, поставивши продовження співпраці з РФ в енергетичній сфері у залежність від виконання РФ і Газпромом рішень міжнародних судів по відношенню до України", — повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко, коментуючи відмову Росії визнавати рішення Гаазького арбітражу щодо компенсації Нафтогазу втраченого внаслідок анексії Криму майна.

Він зазначив, що Нафтогаз буде відстоювати верховенство права та продовжить стягувати з Росії та Газпрому активи за рішеннями Стокгольмського та Гаазького арбітражу.

Читайте також: Росія не визнає рішення суду в Гаазі за позовом "Нафтогазу"

1 березня стало відомо, що Гаазький арбітраж став на сторону Нафтогазу у судовому спорі проти Росії за втрачені Нафтогазом активів через анексію Криму. Наразі арбітраж уточнює суму збитків, проте компенсація українській компанії може скласти до 8 мільярдів доларів.

Наразі Нафтогаз подає позови до судів різких країн, зокрема Швеції, Нідерландів, Швейцарії, Люксембургу та США, у яких прагне стягнути заборгованість Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Зокрема, Нафтогаз прагне конфіскувати активи Газпрому у європейських країнах і США та їхнім коштом погасити близько 2,76 мільярда доларів, які наразі Газпром винен за рішенням арбітражного суду у Стокгольмі.

Раніше повідомлялось, що Швейцарський суд кантону Цуг зняв арешт з активів Газпрому, арештованих для виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

5 червня 2018 року суд у Нідерландах задовольнив клопотання НАК Нафтогаз України щодо арешту часток Газпрому у його голландських дочірніх компаніях.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів відповідно до його фактичних потреб в імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярда доларів. Через пеню сума боргу Газпрому перевищила 2,76 мільярда доларів.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду. Розгляд справи у апеляційній інстанції має розпочатися не раніше 2020 року.

16 липня в Нафтогазі заявили, що продадуть конфісковані активи Газпрому, якщо не отримають 2,7 мільярда доларів.

10 листопада стало відомо, що швейцарський суд заборонив компаніям Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG які обслуговують та будують російські газопроводи "Північний потік" та "Північний потік-2" розраховуватись з російським Газпромом.

24 жовтня у Нафтогазі повідомили, що стягнули з Газпрому вже 18 мільйонів доларів на виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі про транзит та постачання газу. Нагадаємо, що вперше Нафтогаз повідомив, що стягнув 9 мільйонів доларів з Газпрому 10 жовтня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-