Експерт: В Україні 3 мільйони гектарів - у зоні критичного дефіциту води

Експерт: В Україні 3 мільйони гектарів - у зоні критичного дефіциту води

Укрінформ
В Україні з 31 млн га землі понад половина території потерпає від дефіциту чистої води, а 3 млн га перебувають у зоні критичного дефіциту вологи. Без вжиття термінових заходів посушлива територія до 2050 року може зрости ще на 30%.

Про це сказав голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв під час круглого столу в Укрінформі “Чи доведеться Україні вже до 2050 року, або й раніше, імпортувати питну воду?”, повідомляє кореспондент агентства.

“Україні терміново потрібна політика водозбереження і ефективного водокористування. Наразі вже з 31 млн га української землі 18 млн га - території із дефіцитом вологого забезпечення, а 3 млн га перебувають у зоні з критичним дефіцитом вологи. Без заходів водозбереження та водоефективності до 2050 року площа посушливої та дуже посушливої території в Україні може зрости ще на 20-30%”, - сказав Надєєв.

Він зазначив, що Україна належить до країн з низьким рівнем забезпечення водними ресурсами на душу населення.

“Є така класифікація ЮНЕСКО, в якій зазначено, що коли на одного жителя припадає менше 1,7 тис. метрів кубічних води на рік, то така країна належить до країн з малим рівнем водного забезпечення. В Україні цей показник становить близько 1 тис. метрів кубічних, а в південних регіонах і південно-східних, включаючи Крим, цей показник становить близько 400-500 метрів кубічних води на одного жителя. І без залучення води з інших областей ці території стають непридатними для життя та будь-якого рослинництва, ведення аграрного господарства”, - сказав експерт.

За його словами, попри наявність каскадних водосховищ на Дніпрі та інших річках, завдяки яким у державі акумулюється достатня кількість води, в Україні залишаються регіони з дефіцитом питної води, і майже у 1,3 тис. населених пунктів питну воду доводиться завозити. Тож, у найближчі 10-15 років Україна може відчути гострий дефіцит води, коли населення конкуруватиме за водні ресурси із сільським господарством і промисловістю.

Голова ГО “Чистий Дніпро” також нагадав, що Міністерством екології та природних ресурсів у 2017 році було оприлюднено Стратегію зрошення та дренажу в Україні до 2030 року.

“Стоїть питання про відновлення поливу 1,2 млн га території. Особливо навколо водосховищ і великих магістральних каналів із наявними насосними станціями, що дасть можливість додатково вирощувати аграрну продукцію. Можливий додатковий прибуток становитиме 135 млрд грн на рік”, - наголосив Надєєв.

Читайте також: В Україні торік виробництво промислової продукції зросло на 1,6% - Держстат

Громадська організація “Чистий Дніпро” була створена на початку 2019 року з метою об’єднати людей, яким небайдужа доля найбільшої річки України. Дослідження про стан українських річок, презентоване під час круглого столу, було підготовлене на основі праць провідних науковців країни на замовлення ГО «Чистий Дніпро”.

 Фото: Олена Худякова

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-