Кабмін розблокував утилізацію непридатних пестицидів за кордоном

Кабмін розблокував утилізацію непридатних пестицидів за кордоном

Укрінформ
Кабмін розблокував вирішення проблеми утилізації непридатних пестицидів за кордоном.

Про це повідомляє прес-служба Європейської бізнес-асоціації (ЕВА) з посиланням на координатора Агрохімічного комітету Віктора Погорілого.

"19 лютого КМУ надав зелене світло безпечній утилізації непридатних та заборонених до використання пестицидів за кордоном. Врешті, постанову №1212 "Про внесення зміни до пункту 11 Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням" було опубліковано", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на сьогодні в Україні немає безпечних технологій утилізації такого типу небезпечних відходів, як пестициди. До 2015 року їх вивозили до країн ЄС, зокрема, Польщі, Великої Британії та Франції, які мають необхідні потужності для екологічно безпечного знищення засобів захисту рослин (ЗЗР). Але через законодавчі прогалини механізм транскордонного перевезення в рамках Базельської конвенції в Україні не діяв.

Як пояснив Погорілий, із 2015 року Мінприроди не видавало висновку та повідомлення на транскордонне перевезення непридатних пестицидів. Це призвело до накопичення великої кількості таких відходів на території України - за різними даними, до 13 тис. тонн.

Читайте також: В Україні спрощується порядок ввезення незареєстрованих пестицидів

"Тому, на сьогодні, коли Постанову вже опубліковано, Мінприроди отримало необхідне законодавче підґрунтя для видачі відповідних документів на здійснення транскордонного перевезення непридатних засобів захисту рослин на утилізацію. Йдеться про висновок та повідомлення, які дозволятимуть відповідній компанії це (перевезення - ред.) здійснювати, вони мають видатись протягом 10 робочих та 60 календарних днів відповідно", - зазначається у повідомленні.

У Європейській бізнес-асоціації сподіваються, що всі процедурні моменти вдасться якнайшвидше вирішити, й Україна зможе екологічно безпечно утилізовувати непридатні пестициди в країнах ЄС.

Прес-служба асоціації нагадує, що постанову Кабінету міністрів №1212 було прийнято ще 21 листопада 2018 року. Проте опубліковано документ тільки 19 лютого, а набрав він чинності 20 лютого 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-