Харківський авіазавод може отримати замовлення на АН-74 і АН-178

Харківський авіазавод може отримати замовлення на АН-74 і АН-178

Фото
Укрінформ
У рамках контракту Харківський авіазавод може отримати замовлення на виробництво двох літаків АН-74, а надалі - взяти участь разом із заводом "Антонов" у виробництві 10 літаків АН-178.

Це питання обговорювалося на нараді у Харкові за участю голови Харківської ОДА Юлії Світличної, міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та голови ДСНС України Миколи Чечоткіна, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Для розвитку промисловості велике значення має державна підтримка - підтримка Президента України та Кабінету міністрів України, та держзамовлення. Зокрема, допомога держави дуже важлива для виведення з затяжної кризи Харківського державного авіаційного підприємства. Розраховуємо, що злагоджені дії всіх, хто залучений до завантаження Харківського авіазаводу виробництвом двох літаків для Національної гвардії України, дадуть результат. І ХАЗ, нарешті, запрацює", - зазначила Світлична.

За її словами, йдеться про можливість укладення контракту між міністерством внутрішніх справ України та концерном "Укроборонпром" на придбання літаків для Національної гвардії України та Державної служби з надзвичайних ситуацій: "У рамках контракту Харківський авіазавод може отримати замовлення на виробництво двох літаків АН-74, а надалі - взяти участь разом із заводом "Антонов" у виробництві 10 літаків АН-178".

"В найближчі кілька тижнів вийдемо на підписання документів, що стосуються великого замовлення, яке МВД буде підписувати з Укроборонпромом", - зазначив Аваков.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відвідав Харківський авіаційний завод / Фото: Мадієвський В'ячеслав, Укрінформ

За його словами, зараз МВС вивчає питання та хоче переконатися в готовності підприємства виконати держзамовлення: "Після чого подробиці повідомлять Прем'єр-міністру України".

"Мова йде про обсяг контракту, який потрібно виконати в найближчі 5 років. Ми говоримо про один літак АН-32Б, який хочемо отримати вже цього року, 2 літаки АН-74 для потреб Національної гвардії з постачанням у 2020 - 2021 роках. І ми говоримо про нові машини АН-178, які будуть реально поставлятися з 2022 року. У рамках контракту ми зможемо отримати 10 таких літаків: 1 - для потреб Національної гвардії України та 9 - для Служби надзвичайних ситуацій. Обсяг цього контракту - приблизно 450 млн доларів", - пояснив Аваков.

Читайте також: Борг із зарплати на Харківському авіазаводі стане меншим - аукціон на СЕТАМ

У ході наради генеральний директор ХАЗ Сергій Задорожний розповів про поточний стан справ на авіаційному заводі: "За останні півроку підприємство збільшило свої обсяги виробництв в 1,6 раза. Активізовано цілу низку контрактів з відновлення льотної придатності раніше випущених нами машин. До нового року ми виконали 2 міжнародних контракти з обслуговування єгипетського та туркменського замовників. Для такого підприємства, як ХАЗ, такі обсяги виробництва незначні. Наша мета - відновити серійне виробництво літаків АН-74. Ті завдання, які поставить держава перед Харківським авіазаводом, будуть виконані".

Щодо економічного стану Харківщини, то, як йшлося на нараді, останні 3 роки в області приділяється велику увагу розвитку промислового комплексу, і є результат: плюс 14% промислового виробництва. За підсумками 2018 року: планове зростання машинобудування - на 26%, створено майже 7000 нових робочих місць, 2000 з яких - на промислових підприємствах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-