Клімкін: Позиція РФ на газових переговорах у Брюсселі - сюрреалістична

Клімкін: Позиція РФ на газових переговорах у Брюсселі - сюрреалістична

Оновлено
Укрінформ
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав позицію РФ на газових переговорах у Брюсселі "сюрреалістичною".

Про це він заявив під час підходу до преси після завершення консультацій у Брюсселі,  повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Добре, що ці консультації взагалі відбулися, оскільки російська делегація запізнилася більш ніж на півгодини, напевно, чекала на інструкції. Але все одно ці консультації, і ви можете мене цитувати, були сюрреалістичними», - заявив український урядовець.

За його словами, російська делегація не приховувала, що чекає на політичні зміни в Україні, чекає на вибори, натякаючи, що наступні консультації мають відбутися вже в «абсолютно іншій політичній реальності». Олексій Міллер (голова Газпрому) під час консультацій тричі наголосив на тому, що російська сторона готова продовжити існуючі контракти, навіть без будь-яких експертних консультацій з цього приводу.

Читайте також: Нафтогаз не очікує конкретики від тристоронньої зустрічі у Брюсселі

«Російська сторона навіть не розглядає те, що у нас вже абсолютно інше законодавство, інші правила, інші закони, які віддзеркалюють європейське законодавство. І те, що ми маємо пройти шлях від «договорняків» до реальних контрактів, які будуть засновані на європейських правилах», - наголосив Клімкін.

Він нагадав, що російська сторона за визначенням не визнає рішень Стокгольмського арбітражу. При цьому правова ситуація змінилася докорінно для європейських партнерів, для України – для всіх, але не для Росії.

«Я дуже радий, що ми сьогодні разом з делегацією Європейської Комісії виступали з дуже чіткою однією позицією. Навіть Європейський Союз вже зараз намагається розтлумачити Росії, яка не хоче слухати, що правила змінилися», - додав український урядовець.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-