Рада не підтримала скасування мораторію на продаж землі

Рада не підтримала скасування мораторію на продаж землі

Укрінформ
ВР відхилила проект постанови про скасування рішення щодо проекту ЗУ "Про внесення змін до розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель”.

За ухвалення відповідної постанови проголосував 81 народний депутат, проти — 25, утрималися — 30, не голосували — 156, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Проект постанови спрямований на скасування рішення Верховної Ради України від 20 грудня 2018 року про прийняття в першому читанні за основу та в цілому проекту Закону України “Про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель” (реєстраційний номер 9355-5 від 04.12.2018).

У пояснювальній записці до проекту постанови зазначається, що ухвалення рішення Верховної Ради від 20 грудня 2018 року відбулося із грубими порушеннями вимог Закону України “Про Регламент Верховної Ради України”(Регламент), а саме: під час розгляду законопроекту було порушено норми щодо строків подання альтернативних законопроектів. Зокрема, суб’єкти законодавчої ініціативи були позбавлені можливості внести у строки, передбачені Регламентом, альтернативні проекти з ключового для суспільства питання, тому це рішення не може вважатися прийнятим відповідно до закону і підлягає скасуванню у передбачений Регламентом спосіб.

Читайте також: Продаж землі: Рада цього тижня розгляне постанову про скасування мораторію

Як повідомляв Укрінформ, заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення була запроваджена у 2001 році. З 2002 року мораторій почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував.

20 грудня 2018 року Верховна Рада подовжила заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення на рік — до 1 січня 2020 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-