Новий порядок реєстрації збільшить базу абонентів мобільних номерів - Нацкомісія

Новий порядок реєстрації збільшить базу абонентів мобільних номерів - Нацкомісія

Укрінформ
Новий Порядок реєстрації абонентів дозволить збільшити базу зареєстрованих абонентів мобільних номерів. 

Так прокоментували у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, набрання чинності новим Порядком реєстрації абонентів, що був затверджений рішенням від 28 листопада 2017 року №607.

"Прийняття нової редакції Порядку обумовлено необхідністю спрощення реєстрації у операторів тих абонентів, які ще і досі не зареєстровані, оскільки їх велика чисельність створює підґрунтя для використання сім-карт для вчинення неправомірних дій, у тому числі, шахрайства, пов’язаного із використанням абонентських номерів. Ці фактори негативно позначаються на фінансовому стані абонентів та не сприяють репутації оператора, провайдера телекомунікацій", - ідеться в повідомленні.

Від запровадження Порядку у НКРЗІ очікують зростання бази зареєстрованих абонентів завдяки впровадженню дистанційної реєстрації: віднині подати електронну заяву можна із застосуванням новітніх засобів електронної ідентифікації особи – електронного цифрового підпису, BankID тощо.

Цим Порядком також врегульовано можливість реєстрації абонентів, які не є громадянами України, наголосили в Комісії.

Читайте також: МЕРТ ініціює створення спільних підприємств в оборонно-промисловому комплексі

При цьому, додали в НКРЗІ, оператори телекомунікацій вже поінформували про свою готовність виконувати встановлені цим Порядком вимоги.

"Оператори телекомунікацій, які під час надання телекомунікаційних послуг переважно укладають договори зі споживачами не у письмовій формі, поінформували НКРЗІ про свою готовність до виконання встановлених цим Порядком вимог. З метою підготовки необхідних змін у програмно-технічному забезпеченні операторів, провайдерів телекомунікацій цим рішенням НКРЗІ при прийнятті нової редакції Порядку було встановлено 9-місячний перехідний період до набрання ним чинності", - йдеться в повідомленні.

В НКРЗІ також нагадали, що рішення Нацкомісії обов’язкові для виконання, зокрема, учасниками ринку.

"Вважаємо за доцільне нагадати, що, відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про НКРЗІ, Комісія видає нормативні акти з питань, що належать до її компетенції, та контролює їх виконання. Рішення НКРЗІ, прийняті в межах її повноважень, обов’язкові для виконання, зокрема, учасниками ринку телекомунікаційних послуг, їх об’єднаннями. За невиконання, у тому числі цього Порядку, законодавством встановлено відповідальність", - наголошується в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, у пояснювальній записці, оприлюдненій НКРЗІ під час обговорення проекту рішення, метою затвердження нового порядку називали необхідність привести цю процедуру у відповідність із новими технологіями. Зокрема, заявлялося про намір усунути незручності, пов’язані із особистою присутністю абонента в офісі оператора.

Крім того, запровадження нового порядку пояснювалося необхідністю привести національне законодавство до вимог, що містяться в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом щодо реалізації права абонента на перенесення номера до іншого мобільного оператора.

Така мета, як збільшення бази зареєстрованих абонентів мобільних номерів, при обговоренні проекту не заявлялась.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-