ЄС надав допомогу у реалізації двох проектів у зоні відчуження

ЄС надав допомогу у реалізації двох проектів у зоні відчуження

Укрінформ
Європейський Союз у партнерстві з Державним агентством України з управління зоною відчуження завершив два проекти вартістю 1,75 млн євро. 

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі Представництва Європейського Союзу в Україні.

"Європейський Союз у партнерстві з ДАЗВ завершив два проекти вартістю 1,75 млн євро з підтримки введення в експлуатацію та ліцензування трьох сховищ для захоронення радіоактивних відходів, а також розробки проекту будівництва нового технологічного корпусу для переробки короткоіснуючих низькоактивних та середньоактивних відходів на комплексі виробництв «Вектор» у Чорнобильській зоні відчуження", - йдеться у повідомленні. 

Очікується, що введення в експлуатацію сховищ для захоронення радіоактивних відходів та початок будівництва технологічного корпусу відбудуться у 2019 році.

«З наданням ліцензії та введенням в експлуатацію нових об’єктів буде зроблено значний крок уперед до безпечного зняття з експлуатації Чорнобильської атомної електростанції», - зазначила керівник проекту з боку Європейської комісії Крістіна Тормелен.

За підтримки західних та українських фахівців державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» працювало над підвищенням безпеки й ефективності при поводженні з усіма типами короткоіснуючих низькоактивних та середньоактивних відходів в Україні.

Ці об’єкти повністю відповідають сучасній міжнародній практиці поводження та захоронення радіоактивних відходів.

Безпечна та надійна інфраструктура для поводження з радіоактивними відходами дозволить мінімізувати негативний вплив на довкілля і здоров’я людей, який чинять відходи, що утворюються при виробництві електроенергії на атомних станціях, а також в численних інших галузях, де використовуються радіоактивні матеріали: в медицині, сільському господарстві, дослідницькій діяльності, розвідці корисних копалин тощо. Крім того, така інфраструктура дозволить здійснювати безпечне поводження та захоронення відходів, що залишилися після Чорнобильської катастрофи 1986 р.

Виконавцями проекту виступили Empresarios Agrupados International (Іспанія) у консорціумі з українською компанією Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект». Період виконання проекту становив 36 місяців (з 2 грудня 2015 по 1 грудня 2018).

Читайте також: Зону відчуження у 2018 році відвідали іноземці зі 112 країн

Як повідомлялося, після Чорнобильської аварії ЄС розпочав програму з ядерної безпеки. Внесок Європейського Союзу в ядерну безпеку України перевищив 950 млн євро. Вартість прямої підтримки, наданої ДП НАЕК «Енергоатом» та Державній інспекції ядерного регулювання України через програму 2+2, наближається до 300 млн євро. Крім того, вклад у довгострокове безпечне поводження з радіоактивними відходами, що утворились у результаті Чорнобильської аварії, відходами зняття з експлуатації Чорнобильської атомної електростанції та в довгострокове зберігання й захоронення радіоактивних відходів діючих енергоблоків України перевищує 600 млн євро.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-