Нафтогаз стягнув з Газпрому вже $22 мільйони за

Нафтогаз стягнув з Газпрому вже $22 мільйони за "транзитним" боргом

Укрінформ
"Нафтогаз України" зарахував Газпрому переплату за транзит газу у жовтні на суму $3,8 млн у рахунок оплати боргу за Стокгольмським арбітражем.

Про це повідомили у прес-службі НАК.

"Нафтогаз України направив ПАТ "Газпром" заяву про зарахування переплат за транзит газу у жовтні цього року на суму $3,8 млн в рахунок погашення пені, що нараховується на заборгованість російського монополіста згідно з арбітражним рішенням від 28 лютого 2018 року за транзитним контрактом", - йдеться у повідомленні.

Раніше Нафтогаз зарахував на погашення пені $18,3 млн переплати за послуги транзиту, що були надані у серпні-вересні поточного року. Таким чином, загальна сума зарахувань за останні три місяці перевищила $22 млн .

З огляду на те, що Газпром відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз і надалі буде зараховувати суми переплат за транзит газу на погашення пені, що нараховується на основний борг Газпрому згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу.

Читайте також: Верховний суд залишив без задоволення скаргу Газпрому про штраф у 171 мільярд

Як повідомлялося, 22 грудня 2017 року Стокгольмський арбітраж переглянув формулу ціноутворення на газ за контрактом щодо поставки газу в Україну, таким чином зменшивши його вартість, що автоматично призвело до зменшення ставки вартості послуг та загальної вартості послуг транзиту газу, які надаються Нафтогазом. Всього за рішенням Стокгольмського арбітражу у транзитній справі Газпром винен Нафтогазу $4,63 млрд, з них $2,1 млрд були зараховані трибуналом в рахунок заборгованості Нафтогазу з оплати отриманого у 2014-2015 роках, але не оплаченого газу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-