Бізнес з переробки сміття має приносити прибутки - Савчук

Бізнес з переробки сміття має приносити прибутки - Савчук

Інфографіка
Укрінформ
Запуск ринку генерації енергії із сміття в Україні може бути вигідним для підприємців, бо передбачає отримання доходу за перероблення сміття. 

Про це йшлося під час обговорення концепції стимулювання виробництва енергії із сміття в Україні, доопрацьованої Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України спільно з експертами КМДА, НКРЕКП, компаній Suez і Veolia, повідомляє прес-служба відомства.

«Впевнений, що проекти у цій сфері можуть стати дуже вигідними, адже сміттєпереробний завод зможе отримувати дохід за перероблення сміття, генерацію теплової та електричної енергії, а також реалізацію вторинної сировини», - акцентував голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Він зауважив, що Україні щорічно генерується близько 10 млн тонн сміття, з яких майже 94% вивозиться на полігони. Водночас у Швеції на полігони потраплає лише 1% сміття, а 99% переробляється. Додатково Швеція імпортує 800 тис. тонн відходів у рік.

"Якщо в Україні використати весь потенціал виробництва електроенергії та тепла із сміття, то можна заміщувати в еквіваленті до 1 млрд м куб. газу на рік... Тож ми поставили за мету - запустити ринок генерації енергії із сміття з врахуванням одночасно енергетичної, екологічної та економічної складових", - зазначив Савчук.

Читайте також: У Львові стартувала III Міжнародна агропромислова виставка

У Держенергоефективності деталізували, що розроблена концепція передбачає: роздільний збір сміття; ефективну систему збору та вивезення побутових відходів; сприятливі умови для генерації енергії із сміття (гарантії повернення інвестицій та зменшення терміну окупності проекту).

У концепцію також закладено конкретні завдання - надати можливість органам місцевого самоврядування укладати довгострокові договори на переробку сміття. Також закріпити на законодавчому рівні систему екологічних вимог до підприємств сміттєпереробної галузі, наприклад: попереднє сортування відходів з максимальним відбором вторсировини, обов'язкову 3-ступеневу систему очистки газів, вимоги ЄС щодо промислових викидів. Передбачається також встановлення чітких правил тарифоутворення для послуг з енергетичної утилізації відходів. Необхідно налагодити систему адміністрування поводження з відходами на муніципальному рівні.

Загалом, учасники круглого столу дійшли згоди щодо необхідності якнайшвидше здійснити законодавчі зміни у цій сфері та підтримали запропоновану концепцію.

Інфографіка: сайт Держенергоефективності

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-